RTX 3060 Sisteme 30 bin TL fazla mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
20k eder 10k kazık 13 14k yazan arkadaşlar var fakat f/p hazır sistemlerde 1tb ssd sıvı soğutma olmuyor ve 32gb ram var monitor guzel degil pek ama 20k ederi var arkadaşlar fazla abartmış sanki
Abartı değil maalesef geçen hafta arkadaşa 26k ya
AOC 165hz monitör lü
5600 işlemcili
Rx6800 3 fanlı
Sistem topladık

Ondan önceki iki hafta öncesinde ben kendime 20 k ya
MSI tomahawk anakart
5600x işlemci
Xpg 3600mhz 32gb ram
Corsair 240mm sıvı soğutma
Samsung 980 pro 1tb SSD

2.el rx6700xt 2.el olmasa toplam oda 26 k olacak (monitörsüz ama kalite üst düzey en azından )

Sistem topladım

O sistem ederi Max 16-17 keşke alırken yazsaydınız.

Hocam ben de yakın zamanda bir sistem toplayacağım sizce bu sistem için 37-38K vermek mantıklı mı?

- MSI B450M-A Pro Max anakart,
- RTX 3070,
- i5,
- ASUS TUF Gaming 144Hz 27" 1ms,
- Corsair H100 sıvı soğutma,
- 32 GB RAM (tek parça),
- 2TB (bulursam 3-4TB) SSD,
- Kasa (markayı hatırlamıyorum)

Sakın alma hazır sistemler daha ucuz oluyor genelde.

Abartı değil maalesef geçen hafta arkadaşa 26k ya
AOC 165hz monitör lü
5600 işlemcili
Rx6800 3 fanlı
Sistem topladık

Ondan önceki iki hafta öncesinde ben kendime 20 k ya
MSI tomahawk anakart
5600x işlemci
Xpg 3600mhz 32gb ram
Corsair 240mm sıvı soğutma
Samsung 980 pro 1tb SSD

2.el rx6700xt 2.el olmasa toplam oda 26 k olacak (monitörsüz ama kalite üst düzey en azından )

Sistem topladım
sistemin ederi 14k veya max 16k diyen arkadaşlar için söylüyorum arkadaş vatandan almış zaten 10k da kazık yemiş diyorum güle güle kullanın knk

Hocam içimden bir tık kazık demek geliyor ancak oldukça kazık bu sistem. Zaten siz de anlamışsınız anladığım kadarıyla. İade edebiliyor iseniz iade edin. 30k bütçe ile 4000 serisine yönelirsiniz.

Bak şimdi arkadaşım bir çok yorumu okudum ve sana açıklayarak yazacağım.

En azından kazıklandığını anladın orası iyi. Şimdi o ekipmanların tek tek fiyatlarına bakarsan yakın fiyata aldığını düşünebilirsin ama şöyle bir olay var ki toplama yani hazır sistem alınca baya uygun fiyata geliyor. Yani şuan rastgele GamingenTR gibi sitelere gir ve bir sisteme bak. Tek tek topladığında +2K, +3K fazla çıktığını görürsün. Bunlar kampanyalı sistemler oluyor.

Yani ekipmanlara tek tek baksak bile kazıklanmış durumdasın. Tüm parçaların olayını anlatmam gerekirse;

R5 5600X yerine R5 5600 takılıp 1000-1500TL kâr ederdin ve performans olarak %5 düşerdin. Yani her türlü kâr.

Ekran kartın kesinlikle ama kesinlikle kötü. 12GB olması hadi neyse ama tek fanlı model olması aşırı kötü olmuş. O fiyattan 3060Ti veya çok daha iyisi RX6700XT alabilirdin. 30K için 3060 çok düşük ayrıca. Ben şuan da sistemin parçalarını yorumluyorum.

RAM'lerin markası iyi ama ileride almak istersen bulamazsın. Crucial RAM bulmak ölüm gibi bir şey. MHz değerlerini bile söylememişsin ama umarım en düşük 3000MHz'dir.

SDD'de umarım düzgün markadır. Pek sanmasam da.

Rampage olan tüm ürünler çöp. Rampage'e iyi diyenler Rampage kullanıp kötü hissetmek istemeyenlerin dediği laf. Rampage bir insan neden alır bilmiyorum. Hele ki böyle önemli donanımlar (sıvı soğutma, kasa, monitör) gibi parçalar önemli. İade et derim sana. İleride pişman olursun.

Ayırca KDV falan demişsin de seni ilgilendirmez orası. Sen verdiğin paraya bakacaksın. Yani bu sistemi alsan sadece 26.599TL ödeyeceksin. Vatan iyi kazıklamış seni git iade et.

Bak mesela sana yazarken sağ da sistem çıktı fiyatına ve ekran kartına bak :)
Eki Görüntüle 1821556
İnternetten alma taraftarı değil bizimkiler o yüzden tek tek topladım fiyatları. Teşekkürler.
Forumda kim Rampage iyi diyor acaba? Bas bas bağırıyoruz şu çöp markayı almayın diye, internetten almak istemiyorum diyorsun paran yoksa alacaksın, sonra vatana gittim 30k ya 3060 sistem aldım kazık mı diye sorarsınız. 🤠
Okuduğum yerlerin %50si iyi %50si kötü diyor bunu anlatmaya çalışıyorum. Haklı olabilirsiniz o konuda çok bir fikrim yok
Bak bilmemek ayıp değildir ama öğrenmemek ayıptır 5dk. araştırsan piyasayı zaten böyle bir şey yapmazsın hiç mi araştırmadın 3 4 katı fps alırdın o paraya ama sana üzülmüyorum biliyor musun fena kazık yemişsin geçmis olsun
🙂

Siz internetten parçaların tek tek fiyatlarina baktığınız için yüksek gözüküyor. Son birkaç haftadır dolar artmadan oncesinde arkadaşlar bol bol 12-13bin TL'ye RTX 3060'lı hazır sistem paylasiyorlardi. 16-17k derken uydurup da söylemiyoruz. Simdi bir miktar artmış olabilir. Sizi de anlıyorum bir sekilde kendinizi avutmaya çalışıyorsunuz. İade zamanı da gectiyse en iyisi kabullenin yani elden ne gelir?
İnternetten alamam 🙂

Anlamadığım kazık mı yedim diye konu açıyorsun. İnsanlar sana kanıtla beraber kazık yemişsin diyor sen diyorsun ki yok yemedim yok şunu ekleyince böyle oluyor. Tek fanlı 3060, Rampage PSU ve sıvı soğutma , 30k...
Kanka yukarıda kazık yemedim diye tek cümlem yok bakabilirsiniz

O fiyata sıfır 3070'li sistem alınır üstüne 165 Hz monitör bayağı pahalı almışsin ama hiç mi araştırma yapmadın bir bilene sormadın?
Tam olarak internetten sistem alınca ucuza geldiğini biliyorum ama yapamam bizimkiler pek o tarafta değiller. Ama bu kadar kazıklanacağımı bilmiyordum. Neyse ders olsun bu da bana 🙂

Bizimkilere soruyorum iade edelim mi diye internetten alalım. Diyorlar ki şimdi bir arıza çıksa falan gidip aldığımız yer daha mantıklı olur diyorlar. Pek anlatamadım onlara iade de edemeyeceğim geçmiş olsun 🙂 Üstüne konuyu açmama bile kızıyorlar

Bir de sıvı soğutma kötü diyorsunuz ya o sıvı soğutmanın yerine işlemcinin fanını koysam daha mı iyi olur

Son düzenleme:
Okuduğum yerlerin %50'si iyi %50'si kötü diyor bunu anlatmaya çalışıyorum. Haklı olabilirsiniz o konuda çok bir fikrim yok.

Okuduğun konu nerede bana link atabilir misin? Okuduğum yer okuduğum yer deyip duruyorsun bakalım nereymiş ora?

Tam olarak internetten sistem alınca ucuza geldiğini biliyorum ama yapamam bizimkiler pek o tarafta değiller. Ama bu kadar kazıklanacağımı bilmiyordum. Neyse ders olsun bu da bana 🙂

Bizimkilere soruyorum iade edelim mi diye internetten alalım. Diyorlar ki şimdi bir arıza çıksa falan gidip aldığımız yer daha mantıklı olur diyorlar. Pek anlatamadım onlara iade de edemeyeceğim geçmiş olsun 🙂 üstüne konuyu açmama bile kızıyorlar.

Vatan öyle sanıldığı gibi çok da güvenilir bir firma değil elinizden geldiğince ailenize açıklayın (10kdan fazla kazık yediğinizi sırf elden diye 10k daha fazla vermenin enayilik olduğunu da açıklayın, gerekirse benimle alay ediyorlar Vatan PC bir güzel kazıklamış seni 10kdan fazla diye, üzüldüğünüzü görürlerse belki fikir değiştirirler), hatta direkt şu konuyu okutun:

Okuduğun konu nerede bana link atabilir misin? Okuduğum yer okuduğum yer deyip duruyorsun bakalım nereymiş ora?

Vatan öyle sanıldığı gibi çok da güvenilir bir firma değil elinizden geldiğince ailenize açıklayın (10kdan fazla kazık yediğinizi sırf elden diye 10k daha fazla vermenin enayilik olduğunu da açıklayın, gerekirse benimle alay ediyorlar Vatan PC bir güzel kazıklamış seni 10kdan fazla diye, üzüldüğünüzü görürlerse belki fikir değiştirirler), hatta direkt şu konuyu okutun:

Teşekkürler denerim. Bir de dediğim gibi rampage iyi demeye çalışmıyorum sadece öyle okudum ama hangi site onu da bilmiyorum/hatırlamıyorum.

AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor.
MSI Aero ITX NVIDIA GeForce RTX 3060.
Crucial DDR4 Pro 32 GB RAM.
1 TB SSD (markayı hatırlamıyorum)
Bir de ASUS'un ekran kartı vardı tam hatırlamıyorum modelini(markayı hatırlamıyorum)
Rampage sıvı soğutma(markayı hatırlamıyorum)
Rampage RM-550 tactical 144Hz 1ms monitör.
Bu sisteme vatan da 30 k verdim. Sizce çok mu pahalıya almışım? Diğer sorularda pahalı diyenleri gördüm de ondan soruyorum. Eğer pahalıysa ne kadar fazla vermişim? Ortalama kaç TL olmalıydı normalde?

Çok güzel kazık yemişsin 😃 10k civarı bir tutar girişmişler sana anlayacağın fazlası vardır azı yoktur dolar 5₺ bile artsa kurtaramazsın o parayı 😂 bir dahakine araştırarak almanı tavsiye ederim, daha açık konuşmak gerekirse çok yakında 3060 hiçbir şeye yetemeyecek en azından ürünlere ederini verseydin için rahat kalırdı neyse soğuk su iç geçer 🥛🧊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı