RTX 3060 Ti CS:GO'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Met1n

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB Hyprex (2x8 3200 MHz)
SSD veya HDD modeli
240 GB M2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte Geforce RTX 3060 Tİ Eagle OC d6x 8gb gddr
Anakart
MSİ B 450 Gaming Plus Max
İşlemci
Ryzen 5 3500X
Sistem bilgisi:
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X.
  • Anakart: MSI b 450 Gaming Plus Max
  • Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti eagle OC D6X 8 GB GDDR6X 256 bit ekran kartı
  • RAM: 16 GB HyperX (2x8 3200 MHz)
  • PSU: 800 wat +Gold High Power.
  • Oyunun kuruluu olduğu depolama: 240 GB M.2 SSD
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim size danışmak istediğim sorun bu sistemim ile CS:GO oyununda 250 300 arası bir FPS alıyorum hem de düşük ayarlarda sizce normal bir şey mi çünkü arkadaşlarım 2060'lı RX570'li sistemler ile benimle aynı FPS'i hatta benden fazla FPS alıyorlar bunun sebebi neden kaynaklı olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?

Oyun Çözünürlüğüm : Tam Ekran 4:3 1280X1024

Çoklu CPU kullanımı açık mı hocam? Ben onu açtığımda bayağı FPS'im artıyordu.

Not: Bir de işlemciniz düşük kalmış hocam.

Not: Bir de işlemciniz düşük kalmış h

Not: Bir de işlemciniz düşük kalmış hocam.

Açık ona rağmen 250 300 arası FPS alıyorum, hatta smoke ve çatışmalarda 180'i görüyor.

Açık ona rağmen 250 300 arası FPS alıyorum, hatta smoke ve çatışmalarda 180'i görüyor.

Aldığın değerler normal. Bu durumda ekran kartını yükseltmen performansını etkilemez. CS:GO, yüksek FPS değerlerinde oynanmak için tasarlanmış bir oyun olduğu için aşırı derecede darboğaz yapar her sisteme. Sizde de çok büyük oranda darboğaz yapıyor. Bu nedenle ekran kartının ne kadar iyi olduğu önemli değil. RTX 4090 da taksan, GTX 1660 da taksan bir değişim gözlemlemezsin o sistemde. Grafik ayarlarını düşür, doku akışı ve Uber gölgeler açık kalsın. MSAA ise 2 veya 4X olabilir. Verdiği performansı kabullenmek gerekiyor. O sistemde o kadar.

Aldığın değerler normal. Bu durumda ekran kartını yükseltmen performansını etkilemez. CS:GO, yüksek FPS değerlerinde oynanmak için tasarlanmış bir oyun olduğu için aşırı derecede darboğaz yapar her sisteme. Sizde de çok büyük oranda darboğaz yapıyor. Bu nedenle ekran kartının ne kadar iyi olduğu önemli değil. RTX 4090 da taksan, GTX 1660 da taksan bir değişim gözlemlemezsin o sistemde. Grafik ayarlarını düşür, doku akışı ve Uber gölgeler açık kalsın. MSAA ise 2 veya 4X olabilir. Verdiği performansı kabullenmek gerekiyor. O sistemde o kadar.
Çok teşekkür ederim öncelikle,uzun süredir sebebini araştırdığım sorunuma beni aydınlatıcak bir cevap verdiğiniz için.Sitemimde darboğaz olduğunu belirtmişsiniz peki bu sorunun önüne işlemci yükselterek geçebilirmiyim?

Çok teşekkür ederim öncelikle,uzun süredir sebebini araştırdığım sorunuma beni aydınlatıcak bir cevap verdiğiniz için.Sitemimde darboğaz olduğunu belirtmişsiniz peki bu sorunun önüne işlemci yükselterek geçebilirmiyim?
Cs go için ne kadar tek çekirdek performansı yüksek işlemci kullanırsanız o kadar FPS alırsınız. (Ekran kartınız FPS değerini sınırlamıyorsa)

Yeni konular

Geri
Yukarı