RTX 3060 Ti LHR ile kazım yapılır mı?

Mr.Kitty

Hectopat

kuroutoshikou NVIDIA GeForce RTX3060 Ti GDDR6 8 GB galakuro Gaming serisi GG-RTX3060Ti-E8GB/DF/LHR

bu kart ile kazım yapılabilir mi?
LHR olması mining yapılamadığı anlamına mı gelir?
Eğer mining yapılıyorsa şu anda güncel olarak kaç mh/ alır? (ETH)
Ürün genel olarak sizce alınır mı?
İleriye dönük bir kart mıdır? Oyun için ideal mi?
Bu kart alınır mı?

Asıl anahtar kelimeyi vermemişsin. Hangi fiyata alınır mı? İleriye dönük oyun için ideal diyebiliriz 1080P çözünürlük özelinde.
8.000 TL maksimum alınabilir fiyat olmalı şu piyasada diye düşünüyorum.

Evet, kazım yapılabilir. Yaklaşık 130W ile 42mh civarı verir. Yalnız son güncelleme ile t-rex'te dual algo üzerinden mining yapmak daha yüksek karlılık bırakacak gibi duruyor.

Asıl anahtar kelimeyi vermemişsin. Hangi fiyata alınır mı? İleriye dönük oyun için ideal diyebiliriz 1080P çözünürlük özelinde.
8.000 TL maksimum alınabilir fiyat olmalı şu piyasada diye düşünüyorum.

Evet, kazım yapılabilir. Yaklaşık 130W ile 42mh civarı verir. Yalnız son güncelleme ile t-rex'te Dual algo üzerinden mining yapmak daha yüksek karlılık bırakacak gibi duruyor.

O fiyat aralığında alacağım ilginiz için teşekkür ederim. R5 3600 ve B450 anakart uygun mudur? Bu kart için. Çünkü kazım bittikten sonra oyun oynamayı hedefliyorum.

Bu konuyla alakam fazla yok ama NVIDIA sanırım engelliyor. İlk çıkan sürücüyü bulursan daha verimli kazıyordun sonra çıkan sürücü güncellemesiyle daha az verimli kazıyorsun diye duymuştum.

Sanırım madencilik için özel kartlar çıkaracaklardı ama Türkiye'de satılıyor mu o kartlar bilmiyorum.

LHR kartlarda mining yapılmaz. Arkadaş yanlış yönlendirme yapıyor. Oyun için alınır.

LHR için kaldırılan sürümde yapılır ama V2 sürümünde kısıtlama kaldırılmaz.

Bu kartla yapılmaz mı? 40 Mhs ile kazım yapıyor deniliyor bu kart için geçerli değil mi o?

Peki bunu kesin olarak nasıl öğrenebilirim? Mümkünmü böyle bir şey?
Görmeden kesin bir şey konuşmak mümkün değil hocam. Ama yabancı kaynaklarda okudugum kadarıyla 25 Mhs verdiği söyleniyor. OC yaparak 30'a ulaşmak mümkünmüş. Bunun yanı sıra değişik bazı maden programlarıyla ve ayarlarla oynanarak LHR'ı büyük bir ölçüde yok sayılabiliyormuş. O zaman 35-40 civarına yükselirmiş.

Geri
Yukarı