RTX 3060 Ti LHR ile kazım yapılır mı?

Hynix Memory için Core 1.500 kitleyin, Memory +1000 verin 45 mh civarı alırsınız 140W ile
@Mysa Hocam sorun devam ediyor. Memory 1500 kitle derken? dediğin ayarı tam yapabildiğimden emin değilim ama en azından bu zamana kadar denediklerim arasında en iyisi bu ortalama 42-43mhs. ile başlıyorum sonra yine 39mh'lara düşüyor ortalama 41mh alıyorum diyebilirim ama hala stabil değil yinede güç tüketimi düştü anladığım kadarıyla.En azından doğru yoldayız gibi hissediyorum 😀 çünkü kazımı başlattıktan sonra 74 LHR modu 73.5 düşürdü ve bir süre devam etti eskiden program bunu sık sık LHR mod 71'e kadar düşürüyor idi. Eminim ama daha iyisi olabilir.

(Bu arada T-Rex ile denemeye başladım daha iyi gibi)

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-25_000715.png
    resim_2021-11-25_000715.png
    429,6 KB · Görüntüleme: 66
LHR kartlarda mining yapılmaz. Arkadaş yanlış yönlendirme yapıyor. Oyun için alınır.
Arkadaşlar RİCA EDİYORUM aylar öncesinde yazıp üstüne 1 HAFTA YANLIŞ BİLGİLENDİRME CEZASI aldığım mesaja ifade atıp olur olmadık bildirimler düşürmeyin. Forumda 6k mesajım var. Yanlışım olur, olursa da düzeltirim. Bunu şuan yapamıyorum. Moderatörler de düzeltmiyor. Ayrıca mesajın üstünde de zaten kabak gibi yanlış bilgilendirme yazıyor. Lütfen artık kesin şunu.

@Mysa Hocam sorun devam ediyor. Memory 1500 kitle derken? dediğin ayarı tam yapabildiğimden emin değilim ama en azından bu zamana kadar denediklerim arasında en iyisi bu ortalama 42-43mhs. ile başlıyorum sonra yine 39mh'lara düşüyor ortalama 41mh alıyorum diyebilirim ama hala stabil değil yinede güç tüketimi düştü anladığım kadarıyla.En azından doğru yoldayız gibi hissediyorum 😀 çünkü kazımı başlattıktan sonra 74 LHR modu 73.5 düşürdü ve bir süre devam etti eskiden program bunu sık sık LHR mod 71'e kadar düşürüyor idi. Eminim ama daha iyisi olabilir.

(Bu arada T-Rex ile denemeye başladım daha iyi gibi)
Afterburner yerine direkt komutla yapabilirsin .bat dosyasından. Örneğin;

start t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u YOURWALLET -p x -w YOURRIGNAME --coin eth --dag-build-mode 2 --temperature-limit 70 --fan 65 --lock-cclock 1500 --mclock 1000
pause

Afterburner yerine direkt komutla yapabilirsin .bat dosyasından. Örneğin;

start t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u YOURWALLET -p x -w YOURRIGNAME --coin eth --dag-build-mode 2 --temperature-limit 70 --fan 65 --lock-cclock 1500 --mclock 1000
pause
Clock sadece uv yaptığım 2060da kitli. Diğer kartlarda uv yapmadan bu şekilde kod ile kitlesem sağlıklı olur mu? Örneğin 1100-1400 arasında gidip geliyor sürekli dalgalı şekilde diyelim.
1150 sabitlesem mesela mantıklı mıdır

Clock sadece UV yaptığım 2060'da kilitli. Diğer kartlarda UV yapmadan bu şekilde kod ile kitlesem sağlıklı olur mu? Örneğin 1100-1400 arasında gidip geliyor sürekli dalgalı şekilde diyelim.
1150 sabitlesem mesela mantıklı mıdır?

Kartın modeline bağlı biraz ama NVIDIA Ampere serisi tüm LHR ve non LHR kartlarda CC kilitli daha stabil değerler oluyor. Hem Windows'ta hem de Hive'da bunu net şekilde söyleyebilirim.
Cevaba gelirsek 3060 Ti LHR özelinde konuşuyorsak 1400-1600 arası sabit Core clock mantıklı.

Kartın modeline bağlı biraz ama NVIDIA Ampere serisi tüm LHR ve non LHR kartlarda CC kilitli daha stabil değerler oluyor. Hem Windows'ta hem de Hive'da bunu net şekilde söyleyebilirim.
Cevaba gelirsek 3060 Ti LHR özelinde konuşuyorsak 1400-1600 arası sabit Core clock mantıklı.
1250 - 1600 arası sürekli oynuyor. 1.350 sabitleyeyim diyorum

UV yaptın mı?

LHR 73.5 çektikten sonra tekrar lhr bulup 73 e çekiyor mu yoksa 73.5 da devam ediyor mu? Birde gpu-Z den bakar mısın belleklerin samsung mu hynix mi micron mu diye?

Lhr komutuna gerek yok. Otomatik 74 ile başlatıyor zaten.
Bu üç bellekten hangisi iyi hangisi kötü? Bir de ürünü açmadan öğrenebilir miyiz?

Ben Nicehash kullanıyorum, NBminer %71 ile 41 MH veriyor. Sık sık LHR kilidi açıyor vs.
Ayrıca Micron bellekler +1500 almıyor. Ben 1100'de kullanıyorum, 1300 vs. de çalışır muhtemelen ama zorlamıyorum. Günde 25 kuruş fazla kazanmak için değmez diye düşünüyorum.
LHR'yi nasıl %74 yapabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı