RTX 3060 Ti sistem montajı nasıl yapılmalı?

Kendiniz yapmadan öğrenemezsiniz, korkmayın çok zor bi yanı yok. İzleye izleye kurcalaya kurcalaya yaparsınız, merak etmeyin.
Başka bir forumda riske atma dediler. Herkes ayrı bir şey söylüyor. Sıvı soğutmada zorlanır mıyım sizce?
1 İşlemciyi RAM'i ve SSD'yi tak anakarta soğutucuyu takma 360 mm dev gibi bir radyatör
2 Anakartın yükseltme vidalarını takarak monte et
3 PSU üzerinden gelecek kabloları ayarlayın ve monteleyin (ekran kartı kablosu dahil )
4 Şimdi en gıcık kablolar şu HDD LED Power LED kabloları (kendi pcmi toplarken en az 15 dakika uğraştım anakart kitapçığına bakmama rağmen) kitapçığa uygun olarak tak
5 HD Audio kablosunu takın
6 HDD'yi monteleyin PSU üzerinden gelen SATA güç Power kablosunu tak sonra anakart kutusundan çıkan SATA veri kablosunu anakart üzerinden takın
7 Sistemde bir fan çoklayıcısı yoksa fanları sırasıyla sys fan 1, 2, 3 artık kaç tane varsa anakart üzerine takın
8 Soğutucunun fanlarını takıp soğutucuyu montajlayın
9 Pompadan gelen kabloyu pump fan yerine takın fanlardan geleni ise CPU fana bağlayın
10 Ekran kartını düzgünce montajlayın sonra PSU üzerinden gelen kabloyu bağlayın

10 daika yazmakla uğraştım bir like alırım
Ben parçaların elimde kalmasından korkuyorum. Böyle bir şey olur mu sizce?
Geçenlerde benzer parçalara sahip (kasa işemci ekren akrtı ssd anakart b550 ama farklı marka) bilgisayar topladım sıfır deneyim ile eğer bu parçalarla alakalı bir sıkıntı olursa beni etiketlerseniz size yardımcı olabilirim.
2-3 güne kadar kendim hallederim diye düşünüyordum. Ama bazıları kendin girme bu işlere birine toplat dediler

Başka bir forumda riske atma dediler. Herkes ayrı bir şey söylüyor. Sıvı soğutmada zorlanır mıyım sizce?

Ben parçaların elimde kalmasından korkuyorum. Böyle bir şey olur mu sizce?

2-3 güne kadar kendim hallederim diye düşünüyordum. Ama bazıları kendin girme bu işlere birine toplat dediler

Olmaz da ben kasanın ön portundaki 3.0 yerini yazmamışım orayı da anakarttaki USB 3.0 yerine bağlayın BIOS güncelleyin driverleri hazırlayın hayırlı olsun

Geri
Yukarı