RTX 3060 Ti sisteme MSI 2K 27" 240 Hz vs Alienware 1080p 24.5" 360 Hz monitör

• Konuyu başlatan Yaqiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 888
Dead veya stuck pixel var mi monitorunde? Bir de ekran kartiniz cok iyi ve daha da iyisini alacagim diyorsunuz. Sizin icin de 2K 240hz monitor daha uygun olmaz mi? Benim ekran karti hadi neyse ama hocam yazik etmeyin karta. :)

Hocam acikcasi monitor isi beni yordu. Iade ettim varsayalim, yeni gelen kusursuz olmadigi surece beni bundan sonra tatmin etmez cunku gercekten ugrastim. Boyle kullanacagim umarim stuck pixel zamanla gider, gitmese bile umarim alisirim.

Ben monitore goz sagligim icin ve kisisel yakindan bakmayi sevmedigim icin uzaga koyuyorum ancak 24 inch hafif kucuk kaldigindan aim alirken veya oyun oynarken ister istemez yaklasiyordum monitore. Suan yatarak oynuyorum. Tercih meselesi.

Bir senden fazla oldu sanırım kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Fakat daha önce kullanmış olduğum MSI monitörde sorun olmuştu aynı model değil. Ondada ücret iadesini sağladı MSI. Bana 27 ınch fazla büyük geliyordu 24 daha ideal diye düşünüyordum o zamanlar :) Fakat 2K 240 Hz olan monitörlerde fiyat olarak oldukça yüksekti HDR G-Sync IPS panel vb işin içine girince fiyat artıyor. Ama şu anda alıyor olsaydım kesinlikle 144 Hz de olsa IPS panel 2 k alırdım.
Çünkü 1080p de bu kartı besleyebilmek için 3700X'den 5800x3D upgrade yapmak zorunda kaldım :)

Bir senden fazla oldu sanırım kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Fakat daha önce kullanmış olduğum MSI monitörde sorun olmuştu aynı model değil. Ondada ücret iadesini sağladı MSI. Bana 27 ınch fazla büyük geliyordu 24 daha ideal diye düşünüyordum o zamanlar :) Fakat 2K 240 Hz olan monitörlerde fiyat olarak oldukça yüksekti HDR G-Sync IPS panel vb işin içine girince fiyat artıyor. Ama şu anda alıyor olsaydım kesinlikle 144 Hz de olsa IPS panel 2 k alırdım.
Çünkü 1080p de bu kartı besleyebilmek için 3700X'den 5800x3D upgrade yapmak zorunda kaldım :)
Ne gibi bir sorun yasadiniz acaba? MSI monitorlerde cok fazla olu ve stuck pixel oluyor diye okudum.

Hocam acikcasi monitor isi beni yordu. Iade ettim varsayalim, yeni gelen kusursuz olmadigi surece beni bundan sonra tatmin etmez cunku gercekten ugrastim. Boyle kullanacagim umarim stuck pixel zamanla gider, gitmese bile umarim alisirim.
İade işleri zordur, yorucudur. Size de hak veriyorum. Mağazadan aynı fiyat bulabilirseniz kontrol edip alabilirsiniz. Sonradan keşke değiştirseydim dememeniz için yazdım ben. Ama rahatsız etmiyor, uğraşmak istemiyorum derseniz de bir şey diyemem.

İade işleri zordur, yorucudur. Size de hak veriyorum. Mağazadan aynı fiyat bulabilirseniz kontrol edip alabilirsiniz. Sonradan keşke değiştirseydim dememeniz için yazdım ben. Ama rahatsız etmiyor, uğraşmak istemiyorum derseniz de bir şey diyemem.
Teşekkürler yardımlarınız için. Garantisi devam ediyor bir sıkıntı çıkarsa veya artma olursa yollayacağım artık.

İade süreci ilk önce Amazon tarafından servis baksın mantığıyla olacaktır.
Servis ürün değişimi yapmazsa para iadesine seni zorlar. Örneklerini görüyoruz çünkü.
Eğer aldığın parayla tekrar aynısını alabiliyorsan zarar etmiyorsun.
Mesela önerim MSI Optix MAG274QRF-QD WQHD 27'' 165Hz 1MS(MPRT) G-Sync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da mağazadan gidip görüp alma açısından budur.
240Hz değil fakat QD modeli. Renk kalitesinin zirve teknolojisi.

Geri
Yukarı