RTX 3060 Ti ve R5 3600X tam performansta çalışmıyor

Azazilni

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, 2 hafta önce bilgisayar topladım ve kurdurdum ama birçok oyunda ekran kartım tam performansta çalışmıyor ve birkaç oyunda işlemci darboğaz yaşıyorum. BIOS ve ekran kartı en güncel sürümde RAM hızlarını manuel ayarladım benim bilmediğim ve kurmam gereken ya da güncelleme gereken bir driver var mı bilmiyorum aldığım FPS değerlerini ve sistem bilgilerini aşağıya yazacağım yardımcı olursanız sevinirim. Bir yanlışım olduysa kusura bakmayın ilk defa konu açıyorum.

Ekran kartı: RTX 3060 Ti MSI Gaming X Trio.
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
Anakart: MSI B550A-PRO.
RAM: Corsair Vengeance CL 18 3600MHz 16 GB.
M.2 SSD: SanDisk Ultra 1TB.
Kasa: Sharkoon TG6 RGB.
PSU: Thermaltake TR2s 750W 80+

Oyunlarda şuana kadar aldığım değerler.

Cyberpunk 2077 rt Ultra DLSS quality(1080P):65-70 şehir içinde 40'a kadar drop oluyor.

Battlefront 2: Bütün ayarlar Ultra FPS değerleri genel olarak 95-100 arası çok nadir drop oluyor ama genel olarak GPU tam performansta çalışmıyor.

Battlefield 5: Ultra ayarlar rt açık DLSS kapalı(1080P) 90-100 arası çalışıyor ama çok fazla FPS düşmesi oluyor özellikle büyük şehirde savaşırken 50'ye kadar düşüyor CPU kullanımı artıyor ve GPU performansında düşüş oluyor işlemci darboğaz gibi duruyor ama birçok testte böyle bir sorun yaşayan görmedim.

Witcher 3: Ultra ayarlarda 50-60 FPS arasında. Hiç sorun yaşamadığım tek oyun bu (4k)

Birkaç tane daha oyun var ama bunlar anlatmama yeterli olur umarım oyunların hiçbiri korsan değil. Çok uzun oldu farkındayım ama soru işareti bırakmak istemedim şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı