RTX 3060 Ti vs RX 6700 XT

Hocam onun yerine HDD taksam olmaz mı?

SSD'de dram yok hocam. O yüzden bu SSD'yi tavsiye ediyorum. Ayrıca hızlı ve iyi bir SSD. Fiyatı da çok pahalı değil. Windows'u bu aldığın harici SSD'ye yükleyip diğer 1 TB SSD'ye oyunlarını yükleyebilirsin.

Dram;
RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca DRAM bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.

SSD'de dram yok hocam. O yüzden bu SSD'yi tavsiye ediyorum. Ayrıca hızlı ve iyi bir SSD. Fiyatı da çok pahalı değil. Windows'u bu aldığın harici SSD'ye yükleyip diğer 1 TB SSD'ye oyunlarını yükleyebilirsin.

Dram;

Hocam yani yanında linklediğiniz SSD'yi alıp kasaya takacağım ve Windows'u ona kuracağım doğru anladım değil mi?

Evet öyle yapacaksanız hocam. Sistemde yükselttiğiniz 1 TB SSD'yide oyun için depolama aracı olarak kullanabilirsiniz.

Hocam onun yanında bir de 2 TB HDD koydum.

HDD'yi bu devirde düşünme artık. Benim sistemde 2 SSD + 1 HDD var ne zaman HDD'ye girsem 2010 yılına geri dönüyorum.

Hocam 500 + 1000 1.5 TB bana yeter mi yoksa 2 TB HDD koyayım mı (1TB ile 2 TB arasında fiyat farkı çok az ondan 2 TB koydum)

Bir de sorum olacak ASUS ürünlerinden cash back varmıs nasıl yapabilirim?

@Ali Kayrak ne yapacağına bağlı çok fazla dosya depoluyorsan 2 TB HDD yedekleme için iş görebilir. Normal bir kullanıcı için tek başına 1 TB SSD bile yetebilir.

Hocam oyun oynuyorum çok ve YouTube kanalıma devam etmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı