RTX 3060 Ti vs RX 6700XT vs RX 6750XT

Bütçe
20
i5 12400F Ryzen 5 5600'den nasıl daha iyi? Hadi daha iyi diyelim bu attığınız sistemlerin anakartını da yükseltmek gerekecek. Sonuçta "eş değer" sistem istemiştim. Sizin söylediğiniz fiyatlara yaklaşıyor mu? Maalesef. Hayal kırıklığı dediğim şey tam olarak bu

Dostum daha iyi işte. Git testleri izle belli sonuç, 19k edecek sistem değil sizinki, benim attığım sistemde RAM sayılmaz haricinde 16.5-17K'ya geliyor SSD dahil.

6700 XT iyi OC olabilen de bir kart. Hatta bazı üst versiyonları 6750 XT seviyesinde zaten stok olarak.

3060 Ti da ise VRAM sorunu var. Bu sebeple 3070 ile bile karşılaştırmıyoruz son zamanda 6700 XT’i. Oyun içinse al geç direkt.
Kartın gücünü tartışmıyorum hocam. Kart güçlü bir kart bunun farkındayım. Korktuğum kısım herkesin dilinde olan ''amd gpu sorunları''. Bu konuyu açtım 1 kişi bile RTX 3060Ti al demedi ama benim korktuğum kısıma da değinen yok. Herkes 6700xt al geç diyor fakat benim aklımda olan soru gpunun sorunlarıydı

Kartın gücünü tartışmıyorum hocam. Kart güçlü bir kart bunun farkındayım. Korktuğum kısım herkesin dilinde olan ''amd gpu sorunları''. Bu konuyu açtım 1 kişi bile RTX 3060Ti al demedi ama benim korktuğum kısıma da değinen yok. Herkes 6700xt al geç diyor fakat benim aklımda olan soru gpunun sorunlarıydı
Ben de Sapphire Nitro+ kullanıyorum. Teknoloji işi şans işi elbette. Fakat ben bir sorun yaşamadım yani onu söyleyeyim.

Dostum daha iyi işte. Git testleri izle belli sonuç, 19k edecek sistem değil sizinki, benim attığım sistemde RAM sayılmaz haricinde 16.5-17K'ya geliyor SSD dahil.
Attığınız 2. sistemde anakartı yükseltmeme gerek var mı? ASUS TUF GAMING B660M-E D4 Intel LGA1700 DDR4'e yükseltsem nasıl olur?

Ben de Sapphire Nitro+ kullanıyorum. Teknoloji işi şans işi elbette. Fakat ben bir sorun yaşamadım yani onu söyleyeyim.
Şansa bırakırsak yandık bittik. Nvidia neden şansa bırakmıyor ben onu anlamıyorum. 1 tane bile yazılımsal donanımsal sorununa denk gelmedim ben bu nvidianın. Amd denince hep bi soru işaretleri beliriyor.

Attığınız 2. sistemde anakartı yükseltmeme gerek var mı? ASUS TUF GAMING B660M-E D4 Intel LGA1700 DDR4'e yükseltsem nasıl olur?

Şansa bırakırsak yandık bittik. Nvidia neden şansa bırakmıyor ben onu anlamıyorum. 1 tane bile yazılımsal donanımsal sorununa denk gelmedim ben bu nvidianın. Amd denince hep bi soru işaretleri beliriyor.
Teknolojik her şey şans işidir demek istedim. AMD şans demedim. TV alırsın bozuk çıkar mesela bu bir teknoloji şansıdır yada 2 ay sonra ledleri gider.

Forumda 6000 serisi ile sorun yaşayıpta gerçekten kartı sorunlu olan tek bir kişi görmedim. Ya RAM’de sıkıntı çıkıyor ya anakartta.

Yine de karar sizin. Fakat en azından Nvidia alacaksanız ikinci elde 3080 falan kovalayın çünkü 6700 XT gerçekten 3070 Ti’a falan şamarı yapıştırıyor sırf VRAM’den.

Teknolojik her şey şans işidir demek istedim. AMD şans demedim. TV alırsın bozuk çıkar mesela bu bir teknoloji şansıdır yada 2 ay sonra ledleri gider.

Forumda 6000 serisi ile sorun yaşayıpta gerçekten kartı sorunlu olan tek bir kişi görmedim. Ya RAM’de sıkıntı çıkıyor ya anakartta.

Yine de karar sizin. Fakat en azından Nvidia alacaksanız ikinci elde 3080 falan kovalayın çünkü 6700 XT gerçekten 3070 Ti’a falan şamarı yapıştırıyor sırf VRAM’den.
sistem.png

Bu sistemde uyuşmayan bileşenler var mı? Ekran kartında sorun oluşursa şu şu bileşenden dolayı oluşur dediğiniz bir şey?

Eki Görüntüle 1784784
Bu sistemde uyuşmayan bileşenler var mı? Ekran kartında sorun oluşursa şu şu bileşenden dolayı oluşur dediğiniz bir şey?
Bu tarz bir sorun değil dediğim. Fabrikasyon sorunlardan bahsediyorum.

Attığın sisteme bakarsak sadece şu diski almayın, DRAM'siz bir disk ve PCIe 4.0 olduğuna bakmamak lazım bir önceki neslin hızını verebiliyor. Başka seçenekler varsa onlardan almanız yararlı olur. Hani ben bununla biraz idare eder sonra başka bişey alır sistemi de ona kurarım dersen o da olablir.

Kartın gücünü tartışmıyorum hocam. Kart güçlü bir kart bunun farkındayım. Korktuğum kısım herkesin dilinde olan "AMD GPU sorunları". Bu konuyu açtım 1 kişi bile RTX 3060 Ti al demedi ama benim korktuğum kısma da değinen yok. Herkes 6700XT al geç diyor fakat benim aklımda olan soru GPU'nun sorunlarıydı

Öyle sorun yok, olsa da dandik anakart RAM'den kaynaklanıyor.

Attığınız 2. sistemde anakartı yükseltmeme gerek var mı? ASUS TUF Gaming B660M-E D4 Intel LGA1700 DDR4'e yükseltsem nasıl olur?

Şansa bırakırsak yandık bittik. NVIDIA neden şansa bırakmıyor ben onu anlamıyorum. 1 tane bile yazılımsal donanımsal sorununa denk gelmedim ben bu NVIDIA'nın. AMD denince hep bir soru işaretleri beliriyor.

Prime B660 iyidir, 100 TL farkla D41 yapılabilir RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı