RTX 3060 Ti vs RX 6700XT vs RX 6750XT

Bütçe
20

hayretbise

Picopat
Daha fazla  
İşlemci olarak AMD'nin Ryzen 5 5600 modelini kullanacağım sistemde sizce hangi ekran kartını kullanmalıyım? Bütçe, sistemin fiyatı 20 bini geçmeyecek şekilde ayarlandı. Mantıklı olarak sistemin uzun süre beni götürmesini istiyorum. Normalde RTX 3060 Ti'da karar kılmıştım fakat 8 GB VRAM'e sahip olması beni son günlerde yeni arayışlara itti.
RTX 3060 Ti alsam, ileri dönük olmasını istediğim için şu an ve ileride çıkacak oyunlara 8 GB VRAM yetecek mi?
Kulaktan dolma bilgilerle edindiğim AMD ekran kartı sorunları beni ciddi anlamda korkutuyor. Gerek Driver sorunları olsun gerek de WattMan hatası olsun bunları ne kadar sıklıkla yaşayacağım veya yaşayacak mıyım? Bu sorunlardan kaçmak için 3060 Ti almak isteyince de orada beni 8 GB VRAM karşılıyor. Bu da sistemin uzun süreli olmasını engelliyor.
Ray Tracing kullananlara soruyorum; kullanmayan çok şey kaybeder mi sizce?
DLSS vs FSR dersek hangisi daha iyi görüntü ile daha iyi performans veriyor?
AMD ekran kartı almaya karar verdim diyelim. 6700XT ve 6750XT arasında aradaki fiyat farkına değecek performans artışı var mı?

Gamegaraj üzerinden kendi isteğim dahilinde olan özelleştirmeleri (anakart, ram, ssd yükseltmesi hepsinde aynı sadece ekran kartları farklı) yaptım ve 3 sistemin de fiyatı şöyle:
RTX 3060 Ti: 19,762TL
RX 6700XT: 18,993TL
RX 6750XT: 20,209TL

Hangi alacağım sistem hiçbir upgrade istemeden beni 1080p çözünürlükte 4-5 yıl rahat götürür? AMD ve NVIDIA kullanıcıları deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu olurum

İşlemci olarak AMD'nin Ryzen 5 5600 modelini kullanacağım sistemde sizce hangi ekran kartını kullanmalıyım? Bütçe, sistemin fiyatı 20 bini geçmeyecek şekilde ayarlandı. Mantıklı olarak sistemin uzun süre beni götürmesini istiyorum. Normalde RTX 3060 Ti'da karar kılmıştım fakat 8 GB VRAM'e sahip olması beni son günlerde yeni arayışlara itti.
RTX 3060 Ti alsam, ileri dönük olmasını istediğim için şu an ve ileride çıkacak oyunlara 8 GB VRAM yetecek mi?
Kulaktan dolma bilgilerle edindiğim AMD ekran kartı sorunları beni ciddi anlamda korkutuyor. Gerek Driver sorunları olsun gerek de WattMan hatası olsun bunları ne kadar sıklıkla yaşayacağım veya yaşayacak mıyım? Bu sorunlardan kaçmak için 3060 Ti almak isteyince de orada beni 8 GB VRAM karşılıyor. Bu da sistemin uzun süreli olmasını engelliyor.
Ray Tracing kullananlara soruyorum; kullanmayan çok şey kaybeder mi sizce?
DLSS vs FSR dersek hangisi daha iyi görüntü ile daha iyi performans veriyor?
AMD ekran kartı almaya karar verdim diyelim. 6700XT ve 6750XT arasında aradaki fiyat farkına değecek performans artışı var mı?

Gamegaraj üzerinden kendi isteğim dahilinde olan özelleştirmeleri (anakart, ram, ssd yükseltmesi hepsinde aynı sadece ekran kartları farklı) yaptım ve 3 sistemin de fiyatı şöyle:
RTX 3060 Ti: 19,762TL
RX 6700XT: 18,993TL
RX 6750XT: 20,209TL

Hangi alacağım sistem hiçbir upgrade istemeden beni 1080p çözünürlükte 4-5 yıl rahat götürür? AMD ve NVIDIA kullanıcıları deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu olurum
6750XT 2K‘da Yüksek-Ultra 2-3 sene 1080p Yüksek-Ultra 4-5 sene götürür.

Oyun içinse hiç ama hiç düşünülmeden 6750 XT alınmalı.

6700XT fiyat olarak beni de kendine çekmiyor değil. Diğer bahsettiğim konular hakkında ne düşünüyorsunuz?
8 GB VRAM'in hiçbir anlamı yok. Driver sorunu da nadiren karşılaşılan bir şey. 5000 serisindeki kadar sorun yok 6000 serisinde. Sorun yaşarsan da genel kullanıcıların sorun yaşamadığı stabil sürüme çekersin ve o şekilde kullanırsın. 12 GB VRAM çok daha mantıklı bir seçim olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6750 XT ve 6700 XT arasında 3-5 FPS varmış, aralarında 2K fark varken asla değmez ödediğiniz para, 6700 XT alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı