Çözüldü RTX 3060 ve R5 5600X sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce bilgisayarım sorunsuz açılıyordu ama dün açmaya çalıştım açılmadı. Bugün açmayım düzelir dedim ama bugün de açılmadı. Technopat'taki birkaç makaleye baktım, denedim ama bir türlü sorunumu çözemedim. Kasanın fişini çekip 5 dk sonra geri takınca sıvı soğutucunun ışığı ve fanları çalışıp hemen sönüyor ve kasada hiçbir şey çalışmıyor. BIOS sıfırladım, ekran kartını söküp denedim, anakart fişini çıkarıp üfleyip taktıp denedim bir türlü açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Islemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.70GHz

Sogutucu: Corsair 240mm sıvı sogutucu.

Ekran karti: Gigabyte GeForce RTX 3060 12 GB.

GDDR6 192bit [3 FANLI]

RAM: Corsair 2×8 3200MHz: 16 GB RAM.

Anakart: MSI B450M Pro Max.

SSD: Samsung EVO 970 Plus 500GB NVMe M.2 SSD.

Kasa: Gamepower mesh 650W PSU RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce bilgisayarım sorunsuz açılıyordu ama dün açmaya çalıştım açılmadı. Bugün açmayım düzelir dedim ama bugün de açılmadı. Technopat'taki birkaç makaleye baktım, denedim ama bir türlü sorunumu çözemedim. Kasanın fişini çekip 5 dk sonra geri takınca sıvı soğutucunun ışığı ve fanları çalışıp hemen sönüyor ve kasada hiçbir şey çalışmıyor. BIOS sıfırladım, ekran kartını söküp denedim, anakart fişini çıkarıp üfleyip taktıp denedim bir türlü açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

GDDR6 192bit [3 FANLI]

Ramleri çıkarıp silgi ile silip üfleyin. Ram slotuna da üfleyin tozlar çıksın. Bios pilini çıkarıp 20 dakika bekleyin. (bios pili çıkıkken ramleri çıkarın.) Tüm bu işlemleri hiçbir kablo takılı değilken yapın. Bios pili çıkıkken bilgisayarı açma tuşuna 10 kere 15 saniye boyunca basılı tutun.

Sonra ramleri takın. Pili takın. Bir daha deneyin açmayı.

RAM'leri çıkarıp silgi ile silip üfleyin. RAM slotuna da üfleyin tozlar çıksın. BIOS pilini çıkarıp 20 dakika bekleyin. (BIOS pili çıkıkken RAM'leri çıkarın.) Tüm bu işlemleri hiçbir kablo takılı değilken yapın. BIOS pili çıkıkken bilgisayarı açma tuşuna 10 kere 15 saniye boyunca basılı tutun.

Sonra RAM'leri takın. Pili takın. Bir daha deneyin açmayı.

Hocam denedim olmadı açılmıyor.

Fotoğrafını çekip at sen bana.

Hocam hiçbir ışık yanmıyor odadaki ışıkları kapatıp açma tuşuna basıyorum az biraz ışık olsa da belli eder hiç ışık yanmıyor.

GDDR6 192bit [3 FANLI]

Not: Güç kaynağı değiştirdim sorunum düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı