RTX 3060 ve Ryzen 5 2600 sistem 1080P'de darboğaz yapar mı?

bilburak

Femtopat
Daha fazla  
25'inde piyasaya girecek olan ekran kartını alsam 2600 ile darboğaz yaşar mıyım? Ekranım 1080p 144Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P'de yaşarsınız diye düşünüyorum. Kart çıkmadığından kesin bir şey söyleyemiyorum. Performans konusunda aşağı yukarı 5700/5700XT/2070/2070S ekran kartlarının performanslarına yakın ya da eşdeğer seyredeceği düşünüldüğünden; çıkana kadar bunlarla bir tahmin yürütmeye çalışıyorum: 1080P'de az ya da çok yapar.

Son düzenleme:
Darboğaz mevzusu dilden dile şekil değiştiriyor kartın ham performansını bilmemekle net bir cevap vermek zor ama öngörüm darboğaz pek yaşamayacağınız yönünde çok ufak bir değer değişimi olur ama göz ardı edilebilir. Optimum overclock ile de üstesinden gelinebilir son dönem oyunlarını oynuyor iseniz de darboğaz olma şansı olacağını düşünmüyorum.

25'inde piyasaya girecek olan ekran kartını alsam 2600 ile darboğaz yaşar mıyım? Ekranım 1080p 144Hz.

3060Ti ile yapılan testlerde bazı oyunlarda GPU kullanımı çok düşük kalıyor ama oynarken videoda takılma, kasma görmedim. Yani oynarken keyfini kaçıracak bir durum olacağını sanmıyorum. Bence al, tak, kullan fazla takılacak bir durum olmayacak gibi.

3060 ile durum biraz daha iyi olur buradaki videodakilerden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3060Ti ile yapılan testlerde bazı oyunlarda GPU kullanımı çok düşük kalıyor ama oynarken videoda takılma, kasma görmedim. Yani oynarken keyfini kaçıracak bir durum olacağını sanmıyorum. Bence al, tak, kullan fazla takılacak bir durum olmayacak gibi.

3060 ile durum biraz daha iyi olur buradaki videodakilerden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım olmaz 5 gün sabır edicem .

Testler gelince kesineşir.
Muhtemelen R5 2600, 3060'ın üstesinden gelecektir.
Fazla çekirdek ve thread bu konumda kendini gösterecetir.
i3 10100F'den güçsüz diyen arkadaş neye dayanarak bu çıkarımı yapmış, anlamak güç.
O zaman en iyi oyun işlemcileri Xeon ve Threadripper?

Oyun performansında 10100F daha iyi, kime dayanarak yapmış olabilirim sence? R3 3100 varken R5 2600 seçilmiyor çünkü R3'ün oyun performansı daha iyi, değil mi?

i3 10100F ve ile R3 3100'ü karşılaştırdığımızda RAM frekansı yüksekse 3100 daha iyi oluyor, değilse 10100F. Neye dayanmış olabilirim acaba 😛

Geri
Yukarı