RTX 3060 vs RX 6600 XT

AMD ekran kartı kullanan biri olarak RTX 3060 önereceğim NVIDIA önerenler DLSS veya RTX yönünden bakıyor ama bana kalırsa daha önemli bir etmen var oda VRAM 12 GB olması.
12 gb vrame hiç ihtiyacınız olmayacak 4k da falan oynamazsanız ilerde öyle bir oyun gelmesi adına konuşuyorsak zaten 3060 o zamana o oyunda ultraya gelemeyecek hale gelecektir fikren gereksizdi o karta 12 gb koymak.

12 GB VRAM'e hiç ihtiyacınız olmayacak 4K da falan oynamazsanız ileride öyle bir oyun gelmesi adına konuşuyorsak zaten 3060 o zamana o oyunda Ultra'ya gelemeyecek hale gelecektir fikren gereksizdi o karta 12 GB koymak.

Forza Horizon 5'i Full HD de oynuyorum en yüksek ayarlarda 9.6 GB VRAM kullanımı görüyorum 2K'yı geçtim bence artık 8 GB VRAM Full HD için bile yetersiz.

Forza Horizon 5'i Full HD de oynuyorum en yüksek ayarlarda 9.6 GB VRAM kullanımı görüyorum 2K'yı geçtim bence artık 8 GB VRAM Full HD için bile yetersiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ultranın üstünde bir grafik ayarı varsa bilmiyorum ama burda çıkmıyor. Sanırım reality very ultra gibi ultra bir mod lazım o kullanım için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ultra'nın üstünde bir grafik ayarı varsa bilmiyorum ama burada çıkmıyor. Sanırım reality Very Ultra gibi Ultra bir mod lazım o kullanım için.

Hocam bende değerler bu şekilde laptopum da MSI Delta 15 ekranı da zaten Full HD.

Dosya Ekleri

• 2022-02-05.png
    2022-02-05.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı