RTX 3060 vs RX 6700XT

Arkadaşlar mantıklı bir şey söyleseniz çok iyi olur oy fazlalığına göre almayı düşünüyorum herkes farklı bir şey söyledi.
17.000TL gibi bütçelere çıkabiliyorsanız soğutucuyu TH240 yaparak bunu alabilirsiniz:
Maalesef okadara çıkamam. Ama başka önerileriniz varsa tabii dinlerim.

6700 XT ekran kartına R5 3600 takan Teknobiyotik çalışanlarının hangi kafayla iş yaptıklarını çok merak ediyorum. Tavsiyem 6700 XT olanı sistemi almandır. İşlemciyi R5 5600X yaparsan sorun yaşatmaz, yapamam diyorsan ekran kartının gücünü düşürür öyle kullanırsın. Paran olunca güçlü bir işlemciye geçersin.

6700 XT ekran kartına R5 3600 takan Teknobiyotik çalışanlarının hangi kafayla iş yaptıklarını çok merak ediyorum. Tavsiyem 6700 XT olanı sistemi almandır. İşlemciyi R5 5600X yaparsan sorun yaşatmaz, yapamam diyorsan ekran kartının gücünü düşürür öyle kullanırsın. Paran olunca güçlü bir işlemciye geçersin.
5600X ekleyeceğim dedim zaten. Diğer bileşenler sizce kötümü iyimi bilgi verebilme şansınız varmı?

Özelleştirme ile 6700XT'li sistem alınmalı. İşlemci 5600X yapılıp soğutucu -bence- PF120 yapılmalı.
@mert11111 sistemin diğer parçaları da fena değil. Rezil etmez ama vezir de etmez, hepsi orta seviye F/P odaklı parçalar.

Özelleştirme ile 6700XT'li sistem alınmalı. İşlemci 5600X yapılıp soğutucu -bence- PF120 yapılmalı.
@mert11111 sistemin diğer parçaları da fena değil. Rezil etmez ama vezir de etmez, hepsi orta seviye F/P odaklı parçalar.
Tavsiye için saolun. Peki neden soğutucuyu PF120 yapmam gerekiyor ne gibi değişikliği olur? W122 stress testinde 50 derece gibi değerlerini görmüştüm.

6700XT’li sistemi tercih edin. İşlemciyi dediğiniz gibi 5600x yaparak almaya özen gösterin. Soğutucu kısmında 120mm olanı değiştirip yine 120mm seçmek pek mantıklı bir yaklaşım değil. Mevcut durumda 240mm soğutucuya bütçeniz yoksa bu haliyle alın ısı değerleri tatmin etmezse ilerde minimum 240mm alabilirsiniz.

Peki neden soğutucuyu PF120 yapmam gerekiyor ne gibi değişikliği olur?
Şöyle söyleyeyim, bendeki hava soğutma bile 240'lık sıvılara yakın performansı var. 120'lik sıvılar genel olarak çok performanslı değil, o yüzden daha kalitelisini seçiyoruz ki sıkıntı olmasın. PF120 daha iyi, üstüne sızdırmazlık garantisi de var. Hava soğutma seçeneği olsa asla 120'lik AIO önermezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı