Rehber RTX 3060'a sahip laptopların Timespy skorları ve sıcaklık değerleri

İşlemci tarafında test sırasında işlemciniz max 90 dereceyi görmüş ancak aldığınız skor ortalamanın üstünde. Cihaz daha yüksek skorlara çıkmaya çalıştığında sıcaklıklar da artacağı için işlemci tarafı ayarlarına çok dokunmayın. İşlemci tarafında performans arttırma amacınız olursa undervolt uygularsınız ancak stabil olmayan bir undervolt işlemi cihazda belli aralıklarda mavi ekran görmenizi sağlar. Bu yüzden ilk başta cihazınıza stok olarak gelen termal macunu daha iyi bir termal macun ile değiştirmeyi düşünmeniz çok daha akıllıca olur. GPU tarafında sıcaklıklar iyi seviyede oc yapılabilir ancak 3. parti uygulama kullanmak yerine nitrosens'de ki ayarları kullanarak belli oranda grafik performansını arttırmak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca bunu yapmak aynı zamanda termal macun yenileme sürenizi de kısaltacaktır ki gpu sıcaklıklarınızı sürekli gözlemlemeniz de gerekir. Bunu unutmayın. Sonuç olarak cihazınız 140W'lık bir grafik performansı vermiyor görünüyor. Nitrosens oc ile 12700h modelinde ki gibi grafik skorunuz 9000 seviyesine çıkabilir diye düşünüyorum. Bunu da kendiniz test edersiniz zaten.
Hocam nitrosense oc desiginiz sey ne tam olarak anlamadim. OC ne oluyor. Nasil daha fazla performans alabilirim dediginiz gibi 140w lik bir performans vermiyor. Aslında beni cok rahatsiz etmedi bu durum cok oyun oyanyan birisi degilim. Ekran kartinda overclok yapmanin herhangi bir zarari olur mu

Şimdi. Baktim internetten overclock mus
Nitrosense den oc yi nasil ayarlayabilirim acaba. Bilgi verebilrisen iyi olur, tesekkurler...

Son düzenleme:
Hocam nitrosense oc desiginiz sey ne tam olarak anlamadim. OC ne oluyor. Nasil daha fazla performans alabilirim dediginiz gibi 140w lik bir performans vermiyor. Aslında beni cok rahatsiz etmedi bu durum cok oyun oyanyan birisi degilim. Ekran kartinda overclok yapmanin herhangi bir zarari olur mu

Şimdi. Baktim internetten overclock mus
Nitrosense den oc yi nasil ayarlayabilirim acaba. Bilgi verebilrisen iyi olur, tesekkurler...
Şuan baktım kontrol merkezinde böyle bir ayar koymamışlar. Sadece kullanıcı modları görünüyor. 3. parti uygulama kullanmak zorundasınız (msi afterburner) Bu yüzden tavsiye etmem. Oc yapmak risk alabileceğiniz bir durum. Cihazın performansının yetmediği yıllarda oc denemesi yapmanız sizin için daha mantıklı olur..

Size iki laptop atacağım sizce hangisi.

Fiyatları neredeyse aynı temsili attım.
Hocam bu bütçelerde lenovo ideapad gaming 3 gibi rtx3060 olan bir cihaza bakmanız daha mantıklı olur. İndirimleri kovalayın derim.

Tulpar T7 V20.3 (17.3 - I7-10750H) GPU Score kabul edilebilir ama CPU Score'um inanılmaz düşük çıkmış neden acaba ?
İşlemci sıcaklığı ortalama 93 derece görünüyor. Cihaz throttle olmuş. İşlemciye Undervolt yapıp hem sıcaklıkları düşürüp hem performansı arttırabilirsiniz ama daha önemlisi kaliteli bir termal macun/soğutucu kullanarak da bunu yapabilirsiniz. Monsterin yenileme için ücretsiz değistirdiği macunun kalitesi yeterli seviye de değil.

İşlemci sıcaklığı ortalama 93 derece görünüyor. Cihaz throttle olmuş. İşlemciye Undervolt yapıp hem sıcaklıkları düşürüp hem performansı arttırabilirsiniz ama daha önemlisi kaliteli bir termal macun/soğutucu kullanarak da bunu yapabilirsiniz. Monsterin yenileme için ücretsiz değistirdiği macunun kalitesi yeterli seviye de değil.
UV için bir tavsiyeniz var mı ? Monster Kontrol Merkezi içinden?

Bende Lenovo Ideapad Gaming3 var. Cyberpunk'ta DLSS dengelide iken ayarlar genelde orta-yüksek civarlarında işlemcim 5600h ve ekran kartı 3050 Ti CPU sıcaklığım 80-85 arası GPU sıcaklığım ise 70-75 aralığında değerler nasıl sizce?

Benim değerler nasıl hocam internet yok şuan mobilden attım. Cihaz Acer Nitro5 12500h 3060.

Dosya Ekleri

• IMG_20220916_110026.jpg
    IMG_20220916_110026.jpg
    263,4 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20220916_110308.jpg
    IMG_20220916_110308.jpg
    256,6 KB · Görüntüleme: 64

Yeni konular

Geri
Yukarı