HP Omen 15 5800H + RTX 3060 sıcaklık değerleri nasıl?

Legion 5'in AMD modellerinde de yüksek sıcaklıklar yaşayanlar var. Birçok Intel işlemcili modeller 95 dereceyi geçtiğinde frekansı düşürüyor(Reddit'te MSI GL- GS ve GP modellerinin şikayetleri var). Turbo boostsuz frekans zaten 3.1 GHz çok kayıp olmuyor açıkçası. AMD işlemcilerin yüksek sıcaklıklarda throttle olmadığını biliyoruz. Alternatif olarak bu fiyat aralığında aynı kalitede malzemesi bulunan marka göremedim. Yaklaşık 1 ay önce Ankara aşırı sıcaktı ve kullandığım MacBook boşta 75 dereceydi. Normalde sıcaklık 55i geçmiyor.

Arkadaşlar üreticiler yeni nesil oyun bilgisayarlarına Turbo fan koyuyorlar zaten kulaklık takıyoruz verin %100 hızı buz gibi çalışsın.

Legion 5'in AMD modellerinde de yüksek sıcaklıklar yaşayanlar var. Birçok Intel işlemcili modeller 95 dereceyi geçtiğinde frekansı düşürüyor(Reddit'te MSI GL- GS ve GP modellerinin şikayetleri var). Turbo boostsuz frekans zaten 3.1 GHz çok kayıp olmuyor açıkçası. AMD işlemcilerin yüksek sıcaklıklarda throttle olmadığını biliyoruz. Alternatif olarak bu fiyat aralığında aynı kalitede malzemesi bulunan marka göremedim. Yaklaşık 1 ay önce Ankara aşırı sıcaktı ve kullandığım MacBook boşta 75 dereceydi. Normalde sıcaklık 55i geçmiyor.
Legion 5 pro r7 5800H 85 civarlarında 4000-4200 mhz aralığında çalışırken, Rog, Omen 95 civarı derecelerde 3800 mhz civarında çalışıyor. Throttle bu oluyor sanırım... Ayrıca boost kapalıyken doğru ısınmaz ama performans ne olacak? O zaman daha ucuza ısınma problemi olmayan işlemci alırım.

Legion 5 Pro R7 5800H 85 civarlarında 4000-4200 MHz aralığında çalışırken, ROG, Omen 95 civarı derecelerde 3800 MHz civarında çalışıyor. Throttle bu oluyor sanırım... Ayrıca Boost kapalıyken doğru ısınmaz ama performans ne olacak? O zaman daha ucuza ısınma problemi olmayan işlemci alırım.

Hocam ben zaten düz Legion 5'den bahsettim. Legion 5 Pro'ya 20-22bin TL vereceksek 12-13bin TL olan HP Omen 15i hiç konuşmayalım zaten. HP işlemciyi 35wye sabitlemiş. AMD'li Omen'de MUX yok Turbo açık olsa bile espor oyunları oynanacaksa 50-100FPS daha az alacak. Daha ucuza bu özelliklerde alternatif varsa lütfen paylaşın.

Forumda önerilen Dell G15 15bin TL civarında Acer Nitro'da kullanılan panelin kalitesi ortada, tek kanal RAM ve kasası çok amaçlı kullanıcılar için ideal değil.

Hocam ben zaten düz Legion 5'den bahsettim. Legion 5 Pro'ya 20-22bin TL vereceksek 12-13bin TL olan HP Omen 15i hiç konuşmayalım zaten. HP işlemciyi 35wye sabitlemiş. AMD'li Omen'de MUX yok Turbo açık olsa bile espor oyunları oynanacaksa 50-100FPS daha az alacak. Daha ucuza bu özelliklerde alternatif varsa lütfen paylaşın.

Forumda önerilen Dell G15 15bin TL civarında Acer Nitro'da kullanılan panelin kalitesi ortada, tek kanal RAM ve kasası çok amaçlı kullanıcılar için ideal değil.
Hocam ben fiyat/performans durumlarıyla ilgili konuşmadım. Legion 5 pro rtx 3070 modeli 20 bin'e satıldı. Muhtemelen FHD ekranlı 3060 modeli daha uygun fiyatlardan girer. O zaman kıyaslama yapılır.

Hocam ben fiyat/performans durumlarıyla ilgili konuşmadım. Legion 5 Pro RTX 3070 modeli 20 Bin'e satıldı. Muhtemelen FHD ekranlı 3060 modeli daha uygun fiyatlardan girer. O zaman kıyaslama yapılır.

Lenovo'nun ülkemize getireceği modellere buradan bakabilirsiniz. Giriş yapacak olan Legion 5 Pro modellerinin hepsinde 2K ekran var. AMD'li model 32 GB RAM'li RTX3070 var MediaMarkt'ta satılan bahsettiğiniz modeldi sanırım.

Legion,Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H,Model:82JQ0063TX

Legion,Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H,Model:82JD002ATX

Legion,Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6,Model:82JF0013TX

Geçen yıl da geç gelmişti Lenovo modelleri. Birçok kişi 9000TL civarında 10.nesil i5'li RTX2060 Omen 15 almıştı. Şu an bile yenisi yok diye RTX2060LIları hala yüksek fiyattan satıyorlar.

Legion 5 15inçdeki FHD panellerde 165Hz ve G-Sync-FreeSync var. Legion 5 17 inçlik AMD'li model biraz daha uygun olabilir 144Hz'lik normal panel kullanılmış. AMD 6000 serisi ekran kartlı modeller eklenmiş ama henüz Türkiye gözükmüyor.

PSREF Legion Lenovo Legion 5 15ACH6H

PSREF Legion Lenovo Legion 5 17ACH6H

PSREF Legion Lenovo Legion 5 17ITH6H

Arkadaşlar ben iade için göndermiştim satıcı ben takip ettim bir sorun yok diyor bende tereddütlü bir şekilde göndermiştim Turbo'yu kapatınca sıcaklık değerleri normaldi ne yapsam geri mi alsam.

Sizinde klavyede Ghost sorunu var mı j k l tuşlarına basılı tutarken n tuşuna bastığımda algılamıyor. PUBG'de yürürken duruyor bu sebepten dolayı.
Test için: Key-Test - keyboard test online

İlk aldığımda test ettim. Bu sorun çok popüler Omen'lerde. Donanımsal sorun o yüzden iade etmeniz lazım. EN1013NT almıştım ben. Sizin model numarası nedir?

İlk aldığımda test ettim. Bu sorun çok popüler Omen'lerde. Donanımsal sorun o yüzden iade etmeniz lazım. EN1013NT almıştım ben. Sizin model numarası nedir?

Benimki de aynı model iade olayını almadan aradığımda iade almayız sorun olursa garantiye gönderirsiniz tarzı konuşmuştu Hepsiburada yetkilisi açıkçası iade etmek istemiyorum bende süre uzayacağı için. Ankara da teknik servisi var götürsem bu sorun hakkında bir tamir işi olur mu sence?

Geri
Yukarı