HP Omen 15 5800H + RTX 3060 sıcaklık değerleri nasıl?

Laptoptaki sıcaklık mevzusuna gelirsek işler sıkıntı. Öncelikle tarayıcıda vs. gezerken işlemci sıcaklığı 55-60 derecelerde ve fan hızı 2000-2500 RPM civarında ve hiç sıkıntı yok, sessiz çalışıyor. Ama oyuna girdiğinizde işler değişiyor ki testleri CS:GO'da yapmış olmama rağmen. Yaklaşık 15-20 dakika CS:GO oynadıktan sonra görselden de görebileceğiniz üzere işlemci sıcaklığı 90-96 derece arasında gezinmeye başladı, ekran kartı sıcaklığı da 80 derece civarlarında gezinmeye başladı. Tabii bu sırada fanlar da coşuyor ve 4000-5000 RPM değerleri arasında geziyor, kulaklık takarsanız sesi duymuyorsunuz fakat ortamdaki ikinci bir kişi sesten epey rahatsız olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin turbo boostunu kapattıktan sonra hiçbir sorunla karşılaşmadım sıcaklıklar maks 70 dereceyi gördü. Oynadığım oyunlar bf1 ve pubg ikiside ultra ayarlarda.

Bende aynı şekilde Turbo Boost açıkken Valheim de 97 the forrest da 101 derece cg GO da 95 dereceleri gördüm kapattım o zaman 70 75 dereceleri geçmedi ekran kartı gayet serindi bu arada Mersin'de yaşıyorum buralar sıcak.

Bende aynı şekilde Turbo Boost açıkken Valheim de 97 the forrest da 101 derece cg GO da 95 dereceleri gördüm kapattım o zaman 70 75 dereceleri geçmedi ekran kartı gayet serindi bu arada Mersin'de yaşıyorum buralar sıcak.
Benimde sıcaklıklar 95-100 derecelerde.
Turbo Boost'u kapatacaksak neden aldık bu bilgisayarı? Aynısı bende de var kapatınca ısınmıyor dediğiniz gibi.
Bu durum benide çok rahatsız ediyor ama yapacak bir şey yok. HP Omen'nın geçen seneki yani 4800H rtx 2060'lı modeline baktığımda sıcaklıklar 80 dereceleri çok geçmiyor ama nedense 5800H'lı modelleri böyle saçma derecelere çıkıyor. BIOS update beklemekten başka seçeneğimiz yok gibi hocam. Belki gelecek olan updatelerle de düzelmeyebilir. Böyle kullanmaya alışmak lazım.

Valorant'ta en yüksek ayarlarda 85derece 225FPS alırken Turbo Boost'u kapatıktan sonra 70derece 215 FPS alıyorum tabii ki dediklerim ortalama değerler olsa da 10 FPS az alarak inanılmaz sıcaklık farkı oluyor. Eğer alırsan kesinlikle kapatmanı öneririm.

Ben iade için gönderdim takipte kalacağım başka markaların modelleri gelsin diye umarım pişman olmam.
Servise mail attım garanti dışı kalmıyor. Dikkatli olman gerek ama zarar vermemen gerek. Ben Hepsiburada'dan Hynix marka RAM eklemiştim. Bulursam linkini atarım buraya. Ben alırken 300 lira civarındaydı kaç oldu bilmiyorum.
Edit: Hocam çok pahalanmış bu başka marka bak istersen 3200 MHz ve CL22 olan.
Neo Forza Neo Forza 8 GB 3200MHz CL22 1.2v DDR4 notebook RAM nmSO480E82-3200EA10
https://www.hepsiburada.com/neo-for...magaza=mypazartime&url_src=ios-product-detail

Turbo Boost'u kapatacaksak neden aldık bu bilgisayarı? Aynısı bende de var kapatınca ısınmıyor dediğiniz gibi.

Bu durum benide çok rahatsız ediyor ama yapacak bir şey yok. HP Omen'nın geçen seneki yani 4800H rtx 2060'lı modeline baktığımda sıcaklıklar 80 dereceleri çok geçmiyor ama nedense 5800H'lı modelleri böyle saçma derecelere çıkıyor. BIOS update beklemekten başka seçeneğimiz yok gibi hocam. Belki gelecek olan updatelerle de düzelmeyebilir. Böyle kullanmaya alışmak lazım.

Yeni nesil 5xxx'li ryzen modellerin çoğu böyle. Sıvı metal macunlu Asus ROG'lerde de 90 dereceleri geçiyor.

Geri
Yukarı