RTX 3070 Aorus Master vs RTX 3070 Suprim X

Bugraaatm

Hectopat
Herkese iyi sosyaller. Kafamda iki adet 3070 modeli var aralarında kararsız kaldım. Aorus Master'ı sırf LED ekranı için istiyorum ama Gigabyte'ın çok dandik yazılımları olduğunu ve çok da iyi bir kart üreticisi olmadığını biliyorum. Bir de şöyle bir durum var ki;
Şu anki kasamda ASUS ROG STRIX RTX 2060 var ve neredeyse ucu ucuna sığıyor, 1-1.5 cm var yok temperle arasında. Şu an kasamdaki kartın yüksekliği 132mm, Suprim X'inki 140 mm. Dolayısıyla ya yine tam ucu ucuna sığacak ya da sığmayacak. Suprim X için konuşuyorum.

Sizce hangi modele yöneleyim?

Suprim X'leri bir tanesini 8000 liraya diğerini 7500 liraya buldum. Aorus Master diğerlerine göre daha temizdi, 8500'ü bulduk onda da pazarlıkla

İkisi de çok pahalı, az üstüne 3080/6900xt altına var çıkamazsanız 6-7k verilir 3070'e maksimum. Oyun için alacaksanız AMD daha iyi olur.

İkisi de çok pahalı, az üstüne 3080/6900xt altına var çıkamazsanız 6-7k verilir 3070'e maksimum. Oyun için alacaksanız AMD daha iyi olur.
Bilinmedik dandik markalar var o dediğiniz fiyatlara hocam. Almışken üst segment firmaların üst segment modellerini almak istiyorum. Bir daha uzun süre almam zaten.

Bilinmedik dandik markalar var o dediğiniz fiyatlara hocam. Almışken üst segment firmaların üst segment modellerini almak istiyorum. Bir daha uzun süre almam zaten.
Üst segment marka diye birşey yok, her markanın giriş seviyesi,orta ve üst seviye modelleri bulunuyor.
Sırf Aorus diye 3070 gibi bir karta o paralar verilmez.

Üst segment marka diye birşey yok, her markanın giriş seviyesi,orta ve üst seviye modelleri bulunuyor.
Sırf Aorus diye 3070 gibi bir karta o paralar verilmez.
Nasıl üst segment marka yok hocam? PNY ile Asus bir mi şimdi? Birde ben Ankara'da yaşıyorum ve havale ile falan almak istemiyorum kartı dolandırılma riskine karşı. Ankarada'da bu fiyatlara buldum kartları.

Nasıl üst segment marka yok hocam? PNY ile Asus bir mi şimdi? Birde ben Ankara'da yaşıyorum ve havale ile falan almak istemiyorum kartı dolandırılma riskine karşı. Ankarada'da bu fiyatlara buldum kartları.
Siz daha o kafadasanız size ne söylesek boş zaten, 3070 gibi bir karta o parayı vermeye hazırsanız buyrun, beğendiğinizi alın.

Siz daha o kafadasanız size ne söylesek boş zaten, 3070 gibi bir karta o parayı vermeye hazırsanız buyrun, beğendiğinizi alın.
Çok özür dileyerek, gerçekten anlam veremediğim için soruyorum, sizin için tüm markalar aynı sadece ürettikleri modeller farklı doğru mu anlıyorum?

Geri
Yukarı