RTX 3070 ekran kartını güç kaynağına sorunsuzca bağlamak

kennymccormick

Femtopat
Arkadaşlar GameGaraj’dan özelleştirerek kasa aldım. Ancak eklediğim görselde olduğu gibi güç kaynağından tek bir kabloyla çıkış yapılmış ve bu kablo da ikiye ayrılmış. Bunu böyle takmam hele ki böyle bir ekran kartında sakıncalı mı olur? Eğer olursa ikinci ayrı bir kabloyu güç kaynağından nasıl çıkartacağım? Askeriye gelse açamaz bu kasayı. Attığım diğer görsel ise güç kaynağından gelen kabloların olduğu yeri gösteriyor. Kablo adlarının PCI-e değil de VGA olması bir sorun değil, değil mi?

Bir de ana kartımda iki adet boş SATA adında giriş var. Buralar boş kalabiliyor mu? Ya da bir şeyler mi takacağım?

Bu arada PSU: FSP Hydro G PRO 750W 80+ Gold

Yani 3070 almışım. Güç kaynağından 2 adet ayrı çıkış yapılabiliyor. Hiçbir bilgisayar bilgim yokken kabloları gördüğümde ben bile “E bu güç bölünmeyecek mi niye aynı kablodan ayrılıyor?” sorusunu sorabildim. Montajda taksaydınız da fazladan dursaydı ne zararı var bunun? Arkaya yine gizleyebilirdim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 266
  • image.jpg
    image.jpg
    238,2 KB · Görüntüleme: 242
  • image.jpg
    image.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 214
Son düzenleme:
Anakartındaki SATA'ların boş kalmasında bir problem yok onlar ekstra hardisk takmak istersen işine yarayacak girişler muhtemelen M.2 SSD var bilgisayarında yazmamışsın ama o yüzden SATA'lar boştur ya da başka yerde SATA girişi vardır oraya takılıdır. Eğer VGA'lar oturuyorsa problem yoktur.
Edit: Zaten 8'li başka bir tek CPU girişi olur onu da oturtamazsın VGA yazanlarda 6+2 ayrılabilir PCI'lar zaten.

Doğru takılmış, sizde iyice takında tam yerine oturmamış gibi.

Boş kalabiliyor, SATA SSD/HDD almadıysan orası boş kalır.
Temsili görsel olması amacıyla gevşek bırakmıştım teşekkür ederim uyarınız için. Yüklediğim görselde “yapmayın” denilen şekil benimki olmuyor mu?
Anakartındaki SATA'ların boş kalmasında bir problem yok onlar ekstra hardisk takmak istersen işine yarayacak girişler muhtemelen M.2 SSD var bilgisayarında yazmamışsın ama o yüzden SATA'lar boştur ya da başka yerde SATA girişi vardır oraya takılıdır. Eğer VGA'lar oturuyorsa problem yoktur.
Edit: Zaten 8'li başka bir tek CPU girişi olur onu da oturtamazsın VGA yazanlarda 6+2 ayrılabilir PCI'lar zaten.
Teşekkür ederim yardımınız için. Yüklediğim görselde “yapmayın” denilen şekil benimki olmuyor mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    293,7 KB · Görüntüleme: 189
Temsili görsel olması amacıyla gevşek bırakmıştım teşekkür ederim uyarınız için. Yüklediğim görselde “yapmayın” denilen şekil benimki olmuyor mu?

Teşekkür ederim yardımınız için. Yüklediğim görselde “yapmayın” denilen şekil benimki olmuyor mu?
Hocam, o resim 225W üstü ekran kartlar için. RX 5700 XT gibi.

Taktığınız gibi dursun, sıkıntı olmayacaktır.

Nerde yazıyor bu :D

Şurada verilen ikinci yanıtta yazıyor.

Daisy Chain cok sıkıntı olmuyor ama isterseniz ek bağlayabilirsiniz.

Yüksek ihtimalle modüler güç kaynağı olduğu için olabildiğince az kablo takmak için böyle yapmışlardır.
Ekran kartının yanması vb. gibi durumlarla karşılaşmayacaksam, isteğime bağlı bir şey olacaksa bağlamayı düşünmüyorum açıkçası. Siz ne diyorsunuz?

Geri
Yukarı