RTX 3070 için 8 GB VRAM yetersiz mi?

Orada direkt karşılaştırma yok. Kartın gücüyle beraber VRAM artmalı. 11GB VRAM işleme potansiyeline sahip karta RX 580 ile aynı VRAM'ı verirseniz mantıksız olur.
Farkındamısınız bilmiyorum ama aynı sorun RTX 3080 için de var. RTX 3070'e 1080p kartı demek kadar saçma bir şey yok.

Peki hocam Nvdia çok iyi kalpli ve tertemiz bir şirket ve hiçbir çıkar yarışı yok. Ekmek parasıyla yetiniyorlar.
Hocam adamlar böyle düşünmüştür diye empati kurmaya çalışıyorum. Neden sürekli böyle konuşuyorsunuz. Adamların bir stratejisi vardır elbette. Bu yüzden herkese hitap edebilmek için çeşit çeşit ekran kartı yapıyorlardır diyorum. Siz daha çocuk gibi yorum yapıyorsunuz. Nvidia temiz kalpli midir bilmem ama siz benden bir kara liste kazandınız.

Zamanında 8 GB VRAM var diye GTX 1060 6 GB yerine RX 480 aldım. Çok pişman oldum. Driver sorunları, wattman hataları, oyun kaydında sesi kaydedemesi, en sonunda yandı. O zamanlar Tomb Raider oyunu vardı ultra ayarlarda 7 Gb küsür VRAM kullanıyordu. Sizler gibi ileride oyunlar yüksek VRAM kullanır diyordum. Firmalar bazı kart üretivileri şov yapsın diye özelleştirmeler yapıyor oyunlarına.
COD Warzone mesela benim RTX 2070'de 7.5 GB VRAM yiyor, 980 TI olan arkadaşta 5 küsür GB. Bazı oyunlar sistemde ne varsa kullanıyor. Bu sizi korkutmasın. Harwareunboxed RTX 3070 incelemesi var. 8 GB VRAM 2K'da 2080TI ile aynı veya öndeyken 4K'da VRAM yüzünden 2080TI'dan geriye düşüyor.

Hocam adamlar böyle düşünmüştür diye empati kurmaya çalışıyorum. Neden sürekli böyle konuşuyorsunuz. Adamların bir stratejisi vardır elbette. Bu yüzden herkese hitap edebilmek için çeşit çeşit ekran kartı yapıyorlardır diyorum. Siz daha çocuk gibi yorum yapıyorsunuz. Nvidia temiz kalpli midir bilmem ama siz benden bir kara liste kazandınız.
Hocam çünkü adamların her hareketine bir iyi niyet buluyorsunuz.

Zamanında 8 GB VRAM var diye GTX 1060 6 GB yerine RX 480 aldım. Çok pişman oldum. Driver sorunları, wattman hataları, oyun kaydında sesi kaydedemesi, en sonunda yandı. O zamanlar Tomb Raider oyunu vardı ultra ayarlarda 7 Gb küsür VRAM kullanıyordu. Sizler gibi ileride oyunlar yüksek VRAM kullanır diyordum. Firmalar bazı kart üretivileri şov yapsın diye özelleştirmeler yapıyor oyunlarına.
COD Warzone mesela benim RTX 2070'de 7.5 GB VRAM yiyor, 980 TI olan arkadaşta 5 küsür GB. Bazı oyunlar sistemde ne varsa kullanıyor. Bu sizi korkutmasın. Harwareunboxed RTX 3070 incelemesi var. 8 GB VRAM 2K'da 2080TI ile aynı veya öndeyken 4K'da VRAM yüzünden 2080TI'dan geriye düşüyor.
Gönlüm hala Nvdia'da ama mantığım Amd'de. Attığım teste bakarsanız RX 580 8GB 1650S'e fark atıyor bazı oyunalarda ve VRAM bol bol kullanıyor. Bu konuda ikna olursam ben de Nvdia almak isterim.

Sorun Nvdia'da var zaten. 3090 en pahalı kart ve VRAM bir anda uzun atlama yapıyor. Allah allah olaya bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8GB VRAM'e sahip RTX 2080 7-8GB VRAM kullanılmıyor 1440p'de. Aynı sorun RTX 3070 için neden olsun anlayamadım?

Yeni konular

Geri
Yukarı