RTX 3070 için işlemci, PSU, kasa ve RAM önerisi

tuna06

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. RTX 3070 için şimdiden diğer bileşenleri satın almaya başladım. Ekran kartı çıkana kadar bitirmeyi hedefliyorum. Ancak işlemci PSU RAM ve özellikle kasa konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Anakartı satın aldım MSI MPG B550 GAMING Plus 4400 MHz.

-Işlemci için 3600X düşünüyordum ama yetmez diye 3700X'de düşünmeye başladım sizce hangisi?

-RAM olarak 700 TL civarında bu anakarta uygun kaliteli bir RAM düşünüyorum (8+8)

-PSU ve kasaya gelirsem PSU 750W olacak muhtemelen ama çok ta yukarı fiyatlara çıkmak istemiyorum üzmeyecek kaliteli bir PSU arıyorum.

-Kasa olarak herhalde hiç bilgim yok hangisinin hava akışı iyi hangisine parçalar sığar vs öyle RGB falan gerek yok. Fiyatı uygun hava akışı güzel bir kasa önermenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Benim imzamdaki RAM'leri almanı öneririm, Gaming gecesinde 800 TL'ye denk geliyor bazen. Ayrietten güç kaynagı olarak Seasonal ya da High Power Gold sertifikalı bir ürün öneririm...

Benim imzamdaki RAM'leri almanı öneririm, Gaming gecesinde 800 TL'ye denk geliyor bazen. Ayrietten güç kaynagı olarak Seasonal ya da High Power Gold sertifikalı bir ürün öneririm...

Peki kasa olarak RGB si şekli vs hiç önemli değil sadece hava akışı vs güzel olsun. Ne önerirsiniz fiyat olarak ta tabi uygun olursa sevinirim :)

Peki kasa olarak RGB si şekli vs hiç önemli değil sadece hava akışı vs güzel olsun. Ne önerirsiniz fiyat olarak ta tabi uygun olursa sevinirim :)

Gaming gecesinden 500 TL' ye bunu düşürün hava akışı mükemmel 100M modelini kullanıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı