RTX 3070 nereden bulunur?

Birkaç aya stokların hali düzelmeye başlar, şu anlık maalesef düzgün fiyata RTX 3070 bulmak gibi bir şansınız yok. Bir de topladığın sistem genel olarak güzel, o güç kaynağı yerine bu alınabilir:

Attığın kasa yerine olarak da bu düşünülebilir:

Sence ne kadar olur 3070?

Stoklar azalıp fiyatlar artmadan önce 6000 - 6400 TL'ye birkaç model alabiliyordun. Stoklara gelince bence 6500 - 7000 TL'ye alınabilir.

Fiyati daha makul yapmak için şu ankart nasıl? Bilginiz var mı?
Ayrıca sistem de hata var mı sizce?
Teşekkürler.

Fiyati daha makul yapmak için şu ankart nasıl? Bilginiz var mı?
Ayrıca sistem de hata var mı sizce?
Teşekkürler.
Sistemde hata göremedim, dediğim gibi iyi ama güç kaynağı ve kasa olarak daha iyi alternatifler attım.

Anakart olarak bunları alabilirsin:

Bu bile yeterli:

Çok iyi sistem toplamışsınız. Sadece güç kaynağının değişmesi lazım. RTX 3070 yokken bulamazsınız, stoklara gelmesi lazım doğal olarak. Bulunsa da fiyatlar çok pahalı oluyor.

Güç kaynağında ne var canavar gipi PSU başka markanın fan boyluğunu yapıyorsun bende Corsair RM 750W kullanıyorum RTX 3080 ile tıkır tıkır çalışıyor.
Birkaç aya stokların hali düzelmeye başlar, şu anlık maalesef düzgün fiyata RTX 3070 bulmak gibi bir şansınız yok. Bir de topladığın sistem genel olarak güzel, o güç kaynağı yerine bu alınabilir:

Attığın kasa yerine olarak da bu düşünülebilir:

Corsair XPG'den daha iyi sağlam PSU bende kullanıyorum bir sorunu yok.
3070 hiçbir yerde bulamıyorum, gördüklerim de fahiş fiyatlarda. Stoklarda nasıl bulabilirim? Kullanmayı düşündüğüm bilgisayar özellikleri şöyle:

Kardeşim hayırlı olsun bir başkalarının lafına güvenip te PSU değişme elindeki sağlam PSU anladıkları yok gereksiz cevap yazmışlar bende aynısını kullanıyorum RTX 3080 ile tıkır tıkır.

Güç kaynağında ne var canavar gipi PSU başka markanın fan boyluğunu yapıyorsun bende Corsair RM 750W kullanıyorum RTX 3080 ile tıkır tıkır çalışıyor.

Corsair XPG'den daha iyi sağlam PSU bende kullanıyorum bir sorunu yok.
Aynı PSU'yu bende kullanıyorum. Bilemeden konuşmayın kötü değil ama @RPM bu konuda mis gibi anlatmış kalitesiz kapasitörler kullanılmış.

Aynı fiyata bunlar varken alınması mantıklı değil.

Bende gayet sorunsuz kullanıyorum ama bu aynı fiyattaki rakiplerinden daha iyi oldğunu göstermez. Keşke almasaydım. Onun dışında sistem gayet iyi.

Asıl siz marka fan boyluğu yapıyorsunuz.

Aynı PSU'yu bende kullanıyorum. Bilemeden konuşmayın kötü değil ama @RPM bu konuda mis gibi anlatmış kalitesiz kapasitörler kullanılmış.

Aynı fiyata bunlar varken alınması mantıklı değil.

Bende gayet sorunsuz kullanıyorum ama bu aynı fiyattaki rakiplerinden daha iyi oldğunu göstermez. Keşke almasaydım. Onun dışında sistem gayet iyi.

Asıl siz marka fan boyluğu yapıyorsunuz.

Japon kapasitör kullanıyor 😂
İşte, ben burada cahillik yaptım, kalitesiz kapasitör diye atladım, mis gibi voltaj regülasyonu, ripple varmış, ama aynı fiyatta Core Reactor varken alınması yine de mantıklı değil.

Bu arada Core Reactor şurada daha ucuz:

Japon kapasitör kullanıyor diye kötü mü? Oldu.

Keşke almasaydım.
Böyle söylemeyin, gayet iyiymiş, inceledim.
Japon kapasitör kullanıyor 😂
Hayır, 4.seviye Su'scon ve 2.seviye Elite marka kapasitörler kullanıyor.

Kaynaklar:

Böyle demeyin, gayet iyiymiş, inceledim.

Hayır, 4.seviye Su'scon ve 2.seviye Elite marka kapasitörler kullanıyor.

Kaynaklar:

Senin incelemeye bakıp gece uyuyamadım, 2 gün boyunca bunun pişmanlığını yaşadım 🤣 Ama neyse bunu öğrendiğim iyi oldu 👍

Geri
Yukarı