RTX 3070 R5 5600X sisteme Ethereum madenciliği zarar verir mi?

Benim kartımda zaten Fan Stop yok ? Garantisi devam eder dediğimi de hatırlamıyorum, Fan ömrü bitecekse normal çalışırken de bitecek ? Eğer kartımda bir problem olacaksa zaten 45 dakikalık furmark testimde kendisini gösterecekti ? Ben arkadaşa git mining yap da demedim, saçma bir duyar kasmışsın, ben kartımı istediğim amaçla istediğim şekilde kullanabilirim kartıma bile isteye zarar vermediğim sürece kullanım süresi boyunca bana garanti ettikleri sürede kartın bozulmaması da firmanın sorumluluğundadır ki bu da benim yasal hakkım. Bana kartı mining yapamazsın diye satmıyorlar sonuç olarak, öğrenmeleri veya görmeleri bir şey değiştirmiyor.
Hocam birkaç sorunla karşılaşıyorum miner konusunda detaylı bilgi için discord adresinden ekleyebilir misiniz beni? furs0n #4570

Phoenix miner kullanıyorum hocam ben, yaklaşık 2 haftadır da kartım aralıksız çalışıyor birkaç gün 6 saat sistemimi kapattım sadece, herhangi bir problem yaşamadım şu ana kadar. FurMark testine de soktum birkaç gün önce, sıcaklık değerleri ve FPS değerleri de gayet normaldi. Kartım 55 dereceyi geçmiyor %45 fan hızında kullanıyorum. Merak edenler olursa diye hepsini yazdım.

Bende de 3070 MSI var ancak ekran kartı sıcaklıgı 60 derecelerde nasıl düsürebilirim?

Kartın ömrünü kısaltırsın bildiğim kadarıyla, peformansında bir etki olur mu bilmiyorum.

Sıcaklık değerlerin sabit bir şekilde kaldığı sürece(tabii ki buradaki sıcaklık 45-55 derece arasında) herhangi bir problem olmaz. Bu kadar korkulacak bir şey değil bu madencilik insanlar fazla abartıyorlar. Bozulacak olan kart oyunda da bozuluyor zaten.
Ben de aynı fikirdeyim. Madencilikte ekran kartım 55 dereceleri geçmiyor bunun hiçbir zararı olmaz karta. Boşta o sıcaklıklarda gezen kartlar biliyoruz.

Olası bir problemde stoklarda kart olmamasını ve fiyatların ne hale geldiğini göz önünde bulundurun. Biraz para kazanayım diye elinizdekinden olmayın. Sadece bir tavsiye. Ne olacağı belli olmaz.

Phoenix miner kullanıyorum hocam ben, yaklaşık 2 haftadır da kartım aralıksız çalışıyor birkaç gün 6 saat sistemimi kapattım sadece, herhangi bir problem yaşamadım şu ana kadar. FurMark testine de soktum birkaç gün önce, sıcaklık değerleri ve FPS değerleri de gayet normaldi. Kartım 55 dereceyi geçmiyor %45 fan hızında kullanıyorum. Merak edenler olursa diye hepsini yazdım.

Kardesım ekran kartı olarak MSI RTX 2080SUPER Ventus mı kullanıyorsun? Ben de fan hızını 50ye aldım derecesı 57ye sabıtenmıs durumda ama bayagı yerde iste 50 derecelerde olması gerek seklınde yazılar okudum biraz daha nasıl dusurebilirim bu arada sen OC yaptın mı mining yaparken?

Kardesım ekran kartı olarak MSI RTX 2080SUPER Ventus mı kullanıyorsun? Ben de fan hızını 50ye aldım derecesı 57ye sabıtenmıs durumda ama bayagı yerde iste 50 derecelerde olması gerek seklınde yazılar okudum biraz daha nasıl dusurebilirim bu arada sen OC yaptın mı mining yaparken?
Evet ben 2080 Super kullanıyorum. MSI Afterburner ile OC yaptım, Power Limit'i 50 Core Clock -200 ve Memory Clock 1500 Fanı da kendi kartına göre ayarlayabilirsin ben bazen %50 bazen %45'te çalıştırıyorum.

Sıcaklığın artmaması için fanlar sürekli çalışacak busefer de fan ömrü kısalacak;
Yani her türlü ömrü kısalacak; sana kalmış tabii ki.

FPS değerlerinde bir azalma vs olmaz ki zaten. Kartının ömrünün kısaldığını nasıl anlarsın biliyor musun? Bir gün taak diye siyah ekran yersin kartın tahmin edilen ömrünün çok daha öncesinde...
Ayrıca fanların sürekli çalışması da fan ömrünü kısaltan bir şeydir.
Bu arada kartın marka servisleri mining yapılmışsa garanti dışı bırakıyorlar kartı, bunu anlayamazlar diyosunuz ama serviste her şeyi tespit ediyorlar yazılımsal olarak kartın belleklerine işleniyor. Biz erişemiyoruz sadece onlar erişiyor bu da aklınızda bulunsun.
Kartın nasıl belleklerine erişiyorlar yazılımsal olarak bi aç öğrenelim merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı