RTX 3070 sistem 18.181 TL!

1500 dolar üzeri alışverişler ticari olarak geçiyor arkadaşlar. Parasını vereyim alayım diyemiyorsunuz kolaylıkla. Ya satıcı ekstra çıkan vergileri ödememek için ürünü iade alıyor ya da bir sürü evrak irsaliye veya fatura ibrazı sonrası ticari fatura ettirmediğiniz için alamıyorsunuz. Nerede yaşadığınızı unutmayın :)

@Ramazan Ö

Yolda ya da kargo sırasında ürünün başına bir şey gelse gerisin geriye göndereceksiniz. Zaten gelene kadar bir süreç geçecek bir de üstüne böyle bir durum olsa "paranla rezil olmak" dediğimiz yere gelir. Tekil, kutusu içinde bir ürün değil. Veyahut Aliexpress'ten 100 TL'lik GPU Holder alınmamış. 18.000 TL'lik sistem. TR bazlı yarım yıllık asgari ücretin toplamı ediyor.
Bir sıkıntı yaşanması ihtimali adamı sağlığından eder. Hiç girmezdim bu işe.

Bunlara itiraz edemem hocam ama piyasa malum. Satıcılarımız genelde çok kâr oranı koyarak satış yapıyor. Öyle bir durumda Newegg alıcıyı mağdur etmez diye düşünüyorum. Forumda, Türkiye'den o fiyatta ve kalitede bulunamayacak laptop alıp kullanan arkadaşlar var. Türkiye'de ise daha düşük modeli daha yüksek fiyattaydı.

Burada, Türkiye'deki 3070 fiyatına 3070 sistem alma ihtimali var. Ben alıcı olmadığım için okumadım ama alıcıları yorumları okuyabilir. Ürünün puanı iyi sanırım. İsterse Newegg canlı destekle iletişime geçebilir. Sonrası alıcının prensiplerine kalıyor artık.

Koskoca kasayı uluslararası kargoyla almak? Aman aman aman, tü tü tü...
Amazon olsa daha iyi olurdu tabii.

@Techno.Patates hocam, bunun cevabını şurada vermiştim:

Ayrıca @Mustafa Yavuz Okumuş hocam amazon.co.uk üzerinden 1500 euro üzeri alışveriş yapmış:
mi.1452260/post-11134092
Deneyimlerini merak ediyorum açıkçası.

Yine almayı düşünmezdim bile. Hiç gerek yok böyle maceralara.
Hocam, masaüstü olduğu için mi?

Valla Aliexpress'ten 40 TL'lik kablo aldım. Komik bir caps'e baksın diye telefonunu arkadaşına verip gergin şekilde geri almayı bekleyen insanlar gibiyim. 40 TL bile olsa insan meraklanıyor. Şu durumda 18.000 TL'lik bir ürünüm doğru düzgün gelmezse diye kafayı yerdim...

Bilemiyorum. Ben olsam 18.000 TL'mi orta yere atmazdım. O tür sitelerden 50 TL'lik bir ürün almaya bile çekiniyorum.

Valla Aliexpress'ten 40 TL'lik kablo aldım. Komik bir caps'e baksın diye telefonunu arkadaşına verip gergin şekilde geri almayı bekleyen insanlar gibiyim. 40 TL bile olsa insan meraklanıyor. Şu durumda 18.000 TL'lik bir ürünüm doğru düzgün gelmezse diye kafayı yerdim...
Haklısınız hocam.

Ben laptop alacak olsam sıkıntı etmezdim ama masaüstünde çeşit çeşit parça var. Amazon olsaydı da sorun etmezdim sanırım. Newegg de güvenilir ama Amazon daha kaliteli bir hizmet sunar büyük ihtimalle 😃

Komik bir caps'e baksın diye telefonunu arkadaşına verip gergin şekilde geri almayı bekleyen insanlar gibiyim.
Güzel tanımmış 😃

O tür sitelerden 50 TL'lik bir ürün almaya bile çekiniyorum.
Hocam, "o tür" sitelerin global olduğunu ve 12-13 hatta 17 binlik laptop alanların olduğunu unutmayın lütfen. Tabii sizin görüşünüz, saygı duyarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı