RTX 3070 sistem 18.181 TL!

Hocam yorumlara baktımda alınmaz ekranda yeşil hatalardan tut siyah ekran mekrandan şikayet edenler var piyasaya göre 16 bin TL ucuz gözüküyor ama şöyle bir cıkarım yapılabilir genelde Çin ürünleri ucuz olur çünkü ömrü azdir. Her şeyin pahalisi tabii ki her zaman iyi değildir ama şıp diye atlamamak lazım kendiniz araştırın eğer kafanıza yatarsa alın

Son düzenleme:
@korhankircali hocam, öncelikle alıcı değilim. Gördüğüm şeyleri insanlar için paylaşıyorum 😃

4 puan vardı, fena gelmedi bana ama yorumlar da çok önemli. Hocam, bunda "dandik" diye tabir edilen bir durum olup olmadığından emin değilim ama daha önceki mesajlarımda da belirtmiştim bu durumu. Satıcılarımız fırsatçı, genellikle çok kâr koyuyorlar.

@Techno.Patates hocam, bunun cevabını şurada vermiştim:

Ayrıca @Mustafa Yavuz Okumuş hocam amazon.co.uk üzerinden 1500 euro üzeri alışveriş yapmış:
mi.1452260/post-11134092
Deneyimlerini merak ediyorum açıkçası.

Hocam, masaüstü olduğu için mi?
Amazon.co.uk'tan Amazon'un bana verdiği 10£'lik indirim kuponuyla tam tamına 1498.02£'ya (16.700'dü o zamanın kuruyla) ASUS ROG STRIX G513QM 300Hz sRGB oranı %100 orjinal Win10 Home'lu laptop satın aldım ve 2 günde elime ulaştı. Laptopu genel olarak çok beğendim. Ekranın sol alt köşesinde ufak bir ışık sızması mevcut sadece, onun dışında bir sorun gözükmüyor. Bunun için de iade etme gereği duymadım.

Acaba 2£ daha fazla olsaydı bir işlem olur muydu? Bilmiyorum. Amazon otomatik işlemleri hallederdi diye düşünüyorum.

@Mustafa Yavuz Okumuş hocam, sterlin, eurodan daha fazlaydı. 1500 eoro sınırını geçmiş olmanıza rağmen sıkıntı çıkmamış oluyor bu durumda. İzninizle bu yazınızı referans alıyorum :)

Hocam, amazon.co.uk üzerinde ürünün altında vergiler hakkında bir şey yazmıyor. Kargolama ücreti yazıyordu sadece. Sizde de öyle mi?

@Mustafa Yavuz Okumuş hocam, sterlin, eurodan daha fazlaydı. 1500 eoro sınırını geçmiş olmanıza rağmen sıkıntı çıkmamış oluyor bu durumda. İzninizle bu yazınızı referans alıyorum :)

Hocam, amazon.co.uk üzerinde ürünün altında vergiler hakkında bir şey yazmıyor. Kargolama ücreti yazıyordu sadece. Sizde de öyle mi?
Ödeme sayfasına gelince vergiler + kargo ücretini ülkene göre detaylı olarak gösteriyor. Ödeme sayfasına gelmek için ödeme yapmanıza gerek yok.
Laptop normalde 1510 £'ydu İngiltere içi fiyatı. Ürün yurt dışına çıkacağı için İngiltere'nin kendi eklediği vergiyi kaldırdılar (250 £).
1260 £ yazıyordu. Biliyorsunuz ki Avrupa ülkeleri hariç %20 gümrük vergisi kesiliyor. İngiltere'de Avrupa Birliği'nden çıktığı için %20 gümrük vergisi üstüne eklendi ve 10£ indirim kuponuyla 1498.02£ denk geldi.

Ürün kargolandıktan geçen süreci şu şekilde anlatayım. İngiltere saatiyle saat 13'te kargoya verildi, İngiltere'den çıkacağı için gümrük işlemleri başladı ve 2-3 saate bitti. O akşam Almanya'ya gitti. Ertesi gün Türkiye saati ile sabah saat 6'da Türkiye'ye giriş yaptı ve saat 9'da gümrüğe giriş yaptı. Normalde saat 11'de gümrükten çıktı fakat akşam saat 16'ya kadar gümrükte ürünü beklettiler. O akşam ürün bulunduğum ile gelmek üzere yola çıktı. Sabahında bulunduğum ildeydi. Akşam saat 18'de tarafıma UPS kargo ile ulaştırıldı.

Kısaca özet geçmek gerekirse, İngiltere'den gümrük işlemlerinin tamamlanmasıyla Türkiye'ye gelmesi 17, Türkiye'den bana ulaşması 36 saat.

Geri
Yukarı