RTX 3070 sistem tepki vermiyor

yasarerdurgut

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, normal bir mesai gününden sonra ertesi sabah bilgisayarın düğmesine tıkladığımda hiçbir tepki alamadım. Tek tek tüm parçaları söküp kontrol ettim görsel bir sorun var mı baktım. Farklı Power ile deneme yaptım, RAM'leri değiştirdim evdeki çalışan diğer PC ile, ekran kartını söktüm, kasadan anakartı ayırdım, BIOS pilini söktüm, kısa devre yaptırdım fakat en ufak bir hareket alamadım, Power switchide manuel olarak tetiklemeyi denedim. Anakarttan çok ince bir sesle sürekli aynı aralıklar ile bip sesi geliyordu, anakart arızası sesi oldugunu okudugum icin kartı servise verdim servis görüntü alıp BIOS sürümünü güncelleyip geri verdi. Kartı tekrar sistemi dışarıda ve kasada toplayarak deneme yaptım sonuç aynı. Anakarttaki BIOS flash tusuna basınca 1-2 saniyelik bir anakart RGB ışıkları yandı söndü sonrasında tepkisiz kalmaya devam etti. 24 pin güc kablosu takılıyken eğer 8+4 anakart pinleri takılı değilse kırmızı uyarı ışıklarını yakıyor yani kartta elektrik var gibi ama anlayamadım. Hiç bu kadar kafa karışıklığı yaşamamıştım olası tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden bu kadar yazdığıma sabreden arkadaşlara teşekkür ederim.

• X570e Gaming ASUS.
  • AMD 6900X.
  • ASUS TUF RTX 3070.
  • 32x2 G.Skill Trident Z
  • Gigabyte 720 watt tam modüler güç kaynağı.
  • 1 TB Samsung EVO SSD.
  • TD500 Cooler Master kasa.
  • Schyte ninja 5 CPU soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı