Çözüldü RTX 3070 sistem akşam sorunsuz çalışırken sabah tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Natsu

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, en son dün gece sorunsuz kullanıp kapattığım masaüstü bilgisayarım sabah kalktığımda tepki vermiyor. Donanım bilgilerini aşağıda görebilirsiniz. Kasayı söktüm, başka prizde başka power kablosu ile denedim olmadı. Ekran kartını söktüm denedim olmadı. RAM'leri çıkarıp taktım olmadı. Bir de PC tepki vermiyor ama ethernet girişinin oradaki data ışığı yanıyor, PC kapalı olmasına rağmen ki hep böyleydi. Demek ki bir şekilde elektrik geliyor ama neden açılmıyor anlamadım. 0 tepki.

Anakart: TUF GAMING B660M-E D4
İşlemci: i5 12600
Ekran Kartı: EVGA RTX 3070 XC3
SSD: 500GB NVMe
RAM: 32 GB 3200 MHz CL16
Kasa: ANTEC NX291
Güç Kaynağı: Deep Cool 750w 80+

WhatsApp Görsel 2023-12-20 saat 12.35.04_d7785dcd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS pilini çıkar. Yarım saat beklet sonra tekrar tak. Muhtemelen çalışır. İkincisi de güç kablosunu kontrol et. Tekrar tak çıkar. Şunu dene ama Power kablosunu çıkart. Bilgisayarı açma tuşuna 30 saniye bas. Sonra kabloyu tekrar tak kesinlikle açılacak. Senin yaşadığını çok yaşadım.
Açma kapama tuşunda bir sorun oluşmuş olabilir acaba kasayı açıp açma kapama tuşunun olduğu pinlere tornavida yardımıyla kısa devre yaptırabilir misin? Alt kısımdaki video yardımıyla deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açma kapama tuşunda bir sorun oluşmuş olabilir acaba kasayı açıp açma kapama tuşunun olduğu pinlere tornavida yardımıyla kısa devre yaptırabilir misin? Alt kısımdaki video yardımıyla deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yazmayı unutmuşum bunu da denedim yine tepki vermedi.

İmkanınız var ise başka bir PSU ile denemenizi önerebilirim, çünkü benim de başıma bu tarz olay geldiğinde, PSU kaynaklı sorun sebebiyle sistem açılmıyordu farklı PSU denediğimde sorunum çözülmüştü.

BIOS pilini çıkar. Yarım saat beklet sonra tekrar tak. Muhtemelen çalışır. İkincisi de güç kablosunu kontrol et. Tekrar tak çıkar. Şunu dene ama Power kablosunu çıkart. Bilgisayarı açma tuşuna 30 saniye bas. Sonra kabloyu tekrar tak kesinlikle açılacak. Senin yaşadığını çok yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı