RTX 3070 sistemde oyundan atma hatası

Mimari farkı ve sürücülerin henüz tam olarak düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor. RTX açmadığınızda da yapıyor mu bunu? Sadece RTX açınca yapıyorsa, yeni nesil RT Core'lar yüzünden.

Hocam anakartınız da dahil tüm sisteminizi yazar mısınız?
Ryzen 5 3600x
Msi b350 Pc mate ( Biraz sıkıntı farkındayım)
(8gbx2) Gskill ripjaws 3000mhz
Dediğim gibi 80+ 750 watt psu var ama üretici firmaya bakamıyorum
Toshiba Ocz TL100 250 gb ssd
WD 1tb hdd
Cooler Master Ml240R sıvı soğutma
Mimari farkı ve sürücülerin henüz tam olarak düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor. RTX açmadığınızda da yapıyor mu bunu? Sadece RTX açınca yapıyorsa, yeni nesil RT Core'lar yüzünden.
Hayır Rtx olmayan oyunlarda da atıyor.

AMD'nın bu tarz konularında sallayanlar şimde ne diyecekler bakalım.

AMD kadar da kötü değil bu hocam. 3080'de de yaşandı adamlar 1 haftaya çözdü. AMD 2 yıldır çözemiyor :D. Umarım bu nesil çözerler de biz de gönül rahatlığıyla alabiliriz.

Bende aynı modeli direk alacaktım ama bu tür sorun yaşama durumlarından dolayı çıktığı an atlamamayı tercih ettim. 3080'de Yaşanan kapasitör olayına benzer bir şey olabilir.

29 Ekim’de Palit RTX 3070 Gaming Pro OC satın aldım, kart elime ulaştı lakin bütün driverları silip yüklememe ve Windows 10’un en son sürümü 20H2’ye güncellememe rağmen Battlefield 5 biraz oynuyorum oyundan atıyor, Minecraft RTX biraz açıyorum yine atıyor, RDR2'ye giriyorum yine... Sonrasında dayanamadım Windows’u HDD’deki dosyalarımı kaybetmeden resetledim ama bir işe yaramadı.
Okadar para veripte rezillik yaşamak vaybe... Nvdia ve AMD sırf karları düşmsin diye SLI yi bile adam gibi desteklemedi. Bu firmaların tek.amacı sömürü.

Yeni konular

Geri
Yukarı