RTX 3070 sistemde oyundan atma hatası

Yorumlarınız için teşekkürler. Düzelttim. Hata büyük ihtimalle Windows'un dosyalarındaymış. Bir ara 'Insider Build ran into a problem' hatası verip restart atmıştı. Oradan aklıma geldi. Windows'u tamamen sıfırladım :D

Yorumlarınız için teşekkürler. Düzelttim. Hata büyük ihtimalle Windows'un dosyalarındaymış. Bir ara 'Insider Build ran into a problem' hatası verip restart atmıştı. Oradan aklıma geldi. Windows'u tamamen sıfırladım :D
Hocam nasıl düzelttin? Donanımsal bir sıkıntı değil miydi? Bende aynı kartı almayı düşünüyorum.

Düzeldiğine sevindim bende yazmıştım editledim tekrar...

Nazar değdi :D Windows 10'u sıfırladıktan sonra oyunlar yükleyip oynamaya başladım ama velakin hiçbir error vermeden crash yemeye devam ediyor. Fark ettim ki BIOS güncel değilmiş. Nedense BIOS'a girdiğimde BIOS ekranındaki FPS düşük ve kasıyor. Şu an tatilde olduğumdan ve içinde bulunduğum durumdan dolayı yanımda FAT32 formatlı USB bellek bulunmamakta. Bu nedenle CMOS pilini takıp çıkarark BIOS'a temiz bir reset atmak istiyorum. Bakalım düzelecek mi? Büyük ihtimalle yeni driver gelince ya da BIOS'u güncelleyince düzelir.

Hocam nasıl düzelttin? Donanımsal bir sıkıntı değil miydi? Bende aynı kartı almayı düşünüyorum.

İnternette aratıyorum, bu sıkıntıdan 3070'te yaşayan az kişi var gibi gözüküyor. Dediğim gibi ya BIOS'u güncelleyemediğimden ya da driverdan kaynaklı olabilir. Donanımsal olarak hiçbir sıkıntım yok gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Bende Palit RTX 3070 var herhangi bir sorun yaşamadım 2K Full Ultra ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. Arkadaşın donanımsal olarak sorunu olabilir.

Bende Palit RTX 3070 var herhangi bir sorun yaşamadım 2K Full Ultra ayarlarda gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. Arkadaşın donanımsal olarak sorunu olabilir.

Evet RAM'leri ful kapasite kullandığımdan dolayıymış. 2933MHz altına inice bir sorun çıkmıyor. BIOS güncellemesini yaptıktan sonra düzelir gibi. Daha demin Control’ü aralıksız oynayarak bitirdim. 1080P’de 110-120 FPS arası RTX açık DLSS 2.0 açık oynadım. Mutluyum:D

Aynen BIOS'la alakalıdır hatta anakartınız ASUS ise bu kesin BIOS Update ile alakalıdır ilk zamanlar bende mavi ekran falan almıştım BIOS'u guncelledim zaten BIOS ekranındada hata veriyordu düzeldi sorunlarım :D.
bende 2 haftadır kullanıyorum MSI 3X Ventus 3070OC şükür Mount Blade'de bir sorun yaşamıştım ama galiba sistemimde bir virus vardı temiz kurulum yaptım şu an cok iyi sekılde kullanıyorum. Driver acısından bir problem yaşamadım. Kart 2K oyunculuk için çok güçlü 4K High için yeterli bir kart.

Aynen BIOS'la alakalıdır hatta anakartınız ASUS ise bu kesin BIOS Update ile alakalıdır ilk zamanlar bende mavi ekran falan almıştım BIOS'u guncelledim zaten BIOS ekranındada hata veriyordu düzeldi sorunlarım :D.
Bende 2 haftadır kullanıyorum MSI 3X Ventus 3070OC şükür Mount Blade'de bir sorun yaşamıştım ama galiba sistemimde bir virus vardı temiz kurulum yaptım şu an cok iyi sekılde kullanıyorum. Driver acısından bir problem yaşamadım. Kart 2K oyunculuk için çok güçlü 4K High için yeterli bir kart.

Kartı 1080P 75Hz monitörde DSR açıkken 4K'da kullanıyordum. Bir hafta önce Samsung'un 2K 144Hz FreeSync monitörünü 3000 TL'ye satın aldım ve gerçekten yağ gibi kayıyor. Akıp gidiyor. 2K ve 144Hz'e geçmemekle büyük şeyler kaçırmışım. (Sorun düzeldi, teşekkürler)

Geri
Yukarı