RTX 3070 sistemde Valorant'ta ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

YÜCE CAHİL

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba Valorant'da sürekli FPS düşüsü yaşıyorum resmen oyun oynatmıyor kanser ediyor sistem bilgilerim:

1 X MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi 4400MHz(O.C) DDR4 soket AM4 RGB M.2 HDMI PCI-e 4.0 ATX anakart.
1 X G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
1 X Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu.
1 X SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)
1 X Gigabyte GeForce RTX 3070 Aorus Master 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı.
1 X AMD Ryzen 5 5600X mpk 3.7GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Monitör 1080p 240Hz.

Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Valorant da ne darboğazı kardeşim, Valorant CS:GO gibi oyunlar işlemciye ağırlık verir 3070 gibi bir kart Valorant da bildiğin mola da takılır gibi takılır bir de 1080p de takılıyorsun ayrıca bu FPS düşmesi nasıl bir FPS düşmesi bazı insanlar var adam 350 FPS'den 300'e düşüyor neden düşüyor diye isyan ediyor bu milleti anlamak mümkün değil. Sorunun cevabına gelecek olursak o sistemde oyun oynatmayacak seviyede bir şeyler oluyorsa trojana merhaba de.

Yani bir kişinin yorumuyla ikna oldun :D az önce Bottleneck'ten kontrol ettim, yaklaşık %3'lük bir darboğaz var lakin bu drop yenecek seviyede bir darboğaz değil. Fikriniz yoksa zikriniz de olmasın lütfen.

O kart için 1080p önerilmiyor bunu anlasaydınız öyle ahım şahım darboğaz oluyor demedim. Ve ve ve bir kişinin değil temeli 1080p de oynamayın diyor.

Valorant da ne darboğazı kardeşim, Valorant CS:GO gibi oyunlar işlemciye ağırlık verir 3070 gibi bir kart Valorant da bildiğin mola da takılır gibi takılır bir de 1080p de takılıyorsun ayrıca bu FPS düşmesi nasıl bir FPS düşmesi bazı insanlar var adam 350 FPS'den 300'e düşüyor neden düşüyor diye isyan ediyor bu milleti anlamak mümkün değil. Sorunun cevabına gelecek olursak o sistemde oyun oynatmayacak seviyede bir şeyler oluyorsa trojana merhaba de.

Aklımdan geçenleri çok güzel özetlemişsiniz.

5600X ile poligonda aldığım FPS:
poligon.png

Yani 5600X ile aldığınız FPS'i beğenmiyorsanız siz oyun oynamayın zaten. Konu sahibi FPS düşüşü var demiş ama bir görsel/video yok, nasıl bir düşüşten bahsediyor bilen yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı