RTX 3070 sisteme 2K için işlemci tavsiyesi

Bütçe
2500-3500

SkywalkerAS

Femtopat
Daha fazla  
Şu anki işlemcim i7 7700K. Monitörüm 1080P 144Hz ama 1 hafta içinde 2K 240Hz monitörüm gelmiş olacak. Pek sistem toplamaktan anlayan birisi değilim. O yüzden yardıma ihtiyacım var. İlk sorum şu anki işlemcim (i7 7700K) 2K'da bana darboğaz yaşatır mı? Eğer yaşatırsa hangi işlemciyi almamı önerirsiniz? Fakat fazla bir bütçem yok. Ama aldığım işlemcinin ileriye dönük olmasını istiyorum. 2K'da darboğaz yapmayan fiyat performans işlemcisi önerirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı olmaz eğer olursa Ryzen 7 3800X alabilirsin tabii soket değişmen gerekir.

i7 7700K 2K'da RTX 3070'i besler sıkıntı olmaz, değiştirmek istiyorsanız da R5 5600X alabilirsiniz.
Anladım 1080p de çok sık darboğaz yaşıyorum ama 2K geçince ciddi bir değişim olabilir mi sizce darboğaz konusunda? OC yapmayı pek bilmiyorum ama masrafa girmemek için 2K da darboğaz yaşarsam oc ile sorunu çözebilir miyim?

Anladım 1080P'de çok sık darboğaz yaşıyorum ama 2K geçince ciddi bir değişim olabilir mi sizce darboğaz konusunda? OC yapmayı pek bilmiyorum ama masrafa girmemek için 2K'da darboğaz yaşarsam OC ile sorunu çözebilir miyim?

OC zor bir iş değil 2K darboğaz olursa hafif bir OC ile çözülür.

Anladım 1080p de çok sık darboğaz yaşıyorum ama 2K geçince ciddi bir değişim olabilir mi sizce darboğaz konusunda? OC yapmayı pek bilmiyorum ama masrafa girmemek için 2K da darboğaz yaşarsam oc ile sorunu çözebilir miyim?
1080P'de darboğaz yaşamanız doğal, 2K çözünürlüğe geçince çözülecektir.

i7 7700K 2K'da arkadaşın dediği gibi küçük OC ile besleyecektir.

İleride işlemci yükseltmesi yapacaksanız şuna da bakabilirsiniz. İşlemciyi R5 5600X seçince anakart ile beraber 5000 lira civarına geliyor. Hem de Asus ROG X570-F anakartla.

i7 7700K 2K'da arkadaşın dediği gibi küçük OC ile besleyecektir.

İleride işlemci yükseltmesi yapacaksanız şuna da bakabilirsiniz. İşlemciyi R5 5600X seçince anakart ile beraber 5000 lira civarına geliyor. Hem de ASUS ROG X570-F anakartla.

Hocam ileride belki olabilir fakat bu aralar yeni bir işlemci alacaksam elimdekini satıp üstüne ekleyip almayı düşünüyorum ve Ryzen için anakart değişmem gerekiyor sanırım öyle anladım maalesef yakın zamanda öyle bir bütçem olmayacak yine de tavsiyen için teşekkür ederim belki ileride alabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı