RTX 3070 tahmini fiyatı ve 3070 vs 3060

Selamlar,

Malum dolar kuru yine bizleri şaşırtmadı ve yükseliyor. Sürekli olarak da yükselmekte. Bizler için bütün parçalara etki ediyor tabii ki bu durum. Özellikle yeni nesil parçalar için. Bu durumda maalesef alabileceğimiz şeylerin seviyesi düşmekte. Benim ise size sorularım şunlardır;

1-) sizce bu dolar artışının sonucunda çıkacak RTX 3070 kartlar şu an tahmini olarak kaç TL'den ülkemize gelir ve satışa sunulur? Özellikle ROG STRIX ve Gaming Trio/X Trio modelleri.

2-) NVIDIA kendi sitesinde Founders Edition kartlar için bahsettiği 4805 TL'den satış yapar mı? Diğer modifiye edilmiş kartlar ile arasında ne kadar fark olur?

3-) RTX 3060 performansı henüz görülmedi fakat tahmini olarak RTX 3070 ile aralarında ne kadar fark olur?

Teşekkür ederim,

İyi geceler.

7-8 bin bandında olur diye düşünüyorum. Stok sıkıntısı da var fiyat artabilir ve bir de dolar giderek yükseliyor her zamanki gibi
Tahmin ettiğim gibi, hatta biraz da iyimser baktım. Şu an GameGaraj'da Palit RTX 3070'in fiyatı 7000 TL. Asus ve MSI ile Palit ekran kartları arasında %20 fiyat farkı var. Bu durumda Asus ve MSI RTX 3070 8500 TL bandında satılacaktır.

Tahmin ettiğim gibi, hatta biraz da iyimser baktım. Şu an GameGaraj'da Palit RTX 3070'in fiyatı 7000 TL. Asus ve MSI ile Palit ekran kartları arasında %20 fiyat farkı var. Bu durumda Asus ve MSI RTX 3070 8500 TL bandında satılacaktır.

Palit'in fiyatı bu durumda iken hiçbir RTX 3070 kartı alamayacağım sanırım. Umarım Nvidia Founders Edition kartları daha ucuz fiyatlarda olur. Yoksa RTX 3060 tercih edeceğim galiba. En kötü ihtimalle yurt dışındaki abimden isteyeceğim en azından vergi üstüne vergi ödememiş olurum.

Palit'in fiyatı bu durumda iken hiçbir RTX 3070 kartı alamayacağım sanırım. Umarım Nvidia Founders Edition kartları daha ucuz fiyatlarda olur. Yoksa RTX 3060 tercih edeceğim galiba. En kötü ihtimalle yurt dışındaki abimden isteyeceğim en azından vergi üstüne vergi ödememiş olurum.
Founders Edition ekran kartları ülkemizde satılmayacak diye biliyorum. Bütçe sıkıntılı ise İncehesap'ta Gaming Gecesinde Gigabyte RTX 2080 Super 5300 liraya kadar düşüyor. Hatta şu an kampanyaya dahil edildi bir bakın İncehesap'a isterseniz. RTX 3070, 2080Ti ile aynı performansta. 2080Ti ile 2080 Super arasında da aman aman fark yok. 5300'e RTX 3070'e çok yakın bir kart almış olursunuz. Sadece tavsiye tabii.

Founders Edition ekran kartları ülkemizde satılmayacak diye biliyorum. Bütçe sıkıntılı ise İncehesap'ta Gaming Gecesinde Gigabyte RTX 2080 Super 5300 liraya kadar düşüyor. Hatta şu an kampanyaya dahil edildi bir bakın İncehesap'a isterseniz. RTX 3070, 2080Ti ile aynı performansta. 2080Ti ile 2080 Super arasında da aman aman fark yok. 5300'e RTX 3070'e çok yakın bir kart almış olursunuz. Sadece tavsiye tabii.

Ben satılacak diye duymuştum. Videolarda öyle bahsedilmişti. Nvidia TR sitesinde de satış fiyatı yazıyor. Umarım gelir. Gaming gecelerinde ve kara cuma indirimlerinde istediğim parçaları denk getirebilirsem kesin alacağım zaten. Ben alana kadar da dolar büyük ihtimalle 9 lira olur bile. Ya böyle uyguna getirmeye çalışacağım, ya da dediğim gibi en azından ekran kartını yurt dışından getirmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı