Çözüldü RTX 3070 Ti i7 11700K hazır sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AKTgoldengun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Vatan'dan yeni hazır sistem aldım. Sistem geldi ekran kartını takıp monitöre bağladım fanlar ve RGB ışıkları çalışmasına rağmen monitörde hiçbir şey göremiyorum sadece sinyal yok yazıyor. Servise göndermeden önce kendim bir şeyler yapabilir miyim diye size sormak istedim. Sizce ne yapabilirim?
Monitörde sorun olmadığına eminim.
Anakartın üstündeki EZ Debug ışıklarından sadece boot ışığı yanıyor.
Klavyenin Caps Lock ışığı tepki veriyor.
Şu ana kadar denediklerim.
- Ekran kartının DP girişi ile görüntü almak.
- Ekran kartının HDMI girişi ile görüntü almak.
- Anakartin HDMI girişi ile görüntü almak.

Sistem bileşenlerim:
MSI MAG Z590 Torpedo.
MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio.
i7 11700K.
MSI 850W 80+ Gold güç kaynağı.
Corsair 3200MHz RGB Pro RAM.
MSI CoreLiquid 240r sıvı soğutma.
Corsair 480GB SSD.
MSI 110r kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Farklı bir monitör/TV ile görüntü almayı dener misiniz? Her ihtimal geçerli, siz ne kadar monitörde sorun yok deseniz de bence bi' deneyin.
Merhaba arkadaşlar, Vatan'dan yeni hazır sistem aldım. Sistem geldi ekran kartını takıp monitöre bağladım fanlar ve RGB ışıkları çalışmasına rağmen monitörde hiçbir şey göremiyorum sadece sinyal yok yazıyor. Servise göndermeden önce kendim bir şeyler yapabilir miyim diye size sormak istedim. Sizce ne yapabilirim?
Monitörde sorun olmadığına eminim.
Anakartın üstündeki EZ Debug ışıklarından sadece boot ışığı yanıyor.
Klavyenin Caps Lock ışığı tepki veriyor.
Şu ana kadar denediklerim.
- Ekran kartının DP girişi ile görüntü almak.
- Ekran kartının HDMI girişi ile görüntü almak.
- Anakartin HDMI girişi ile görüntü almak.

Sistem bileşenlerim:
MSI MAG Z590 Torpedo.
MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio.
i7 11700K.
MSI 850W 80+ Gold güç kaynağı.
Corsair 3200MHz RGB Pro RAM.
MSI CoreLiquid 240r sıvı soğutma.
Corsair 480GB SSD.
MSI 110r kasa.
Kardeşim kasa ile monitör arasındaki kablo VGA kablosu ise çalışmaz. Yeni nesil GTX ekran kartlarına dönüştürücü kullanmak gerekiyor. Çalışmazdan kastım görüntü gelmez anlamında. Yani VGA kablosunu monitöre takacaksın kasaya giderken VGA'yı dönüştürücüye, dönüştürücü de HDMI ile ekran kartına bağlanacak.

Arkadaslar televizyona bağlamayı akşam deneyebilirim eğer işe yaramazsa / yararsa buraya yazarım. Onun dışında hiç bir görüntü alamıyorum msi logo falan da gelmiyor ve haliyle bios'a da giremiyorum. Monitöre laptop bağladığımda görüntü geliyor ve hem display port hem de hdmi kablosu ile deneme yaptım ama işe yaramadı. Tam anlaşılmadıysa diye belirteyim dedim

Arkadaslar televizyona bağlamayı akşam deneyebilirim eğer işe yaramazsa / yararsa buraya yazarım. Onun dışında hiç bir görüntü alamıyorum msi logo falan da gelmiyor ve haliyle bios'a da giremiyorum. Monitöre laptop bağladığımda görüntü geliyor ve hem display port hem de hdmi kablosu ile deneme yaptım ama işe yaramadı. Tam anlaşılmadıysa diye belirteyim dedim
Ekran kartına hdmı verip monitöre VGA verecek dönüştürücün mevcut mu usta elinde

Farklı bir monitör/TV ile görüntü almayı dener misiniz? Her ihtimal geçerli, siz ne kadar monitörde sorun yok deseniz de bence bi' deneyin.
Arkadaşlar inanamıyorum ama TV'ye bağlayınca görüntü geldi. Aynı kabloyu kullandım farklı nerdeyse hiç bir şey yapmadım ama sorun çözüldü. TV'de bios, windows vs. Işlerini hallettikten sonra aynı monitöre zaten onlarca kez denediğim şekilde PC'yi bağladım ve görüntü geldi. Gerçekten monitör ile TV'nin farklı sonuç vermesine inanamıyorum ama önemli olan sorunun çözülmüş olması. Gelecekte benimle aynı sorunu yaşayan kişiye yazıyorum şuan. TV'ye bağlayıp denemek çok saçma diyip denememezlik yapma valla oluyor. :D

Geri
Yukarı