RTX 3070 Ti vs RTX 3080

Zelaroth

Hectopat
Merhaba, elimde mevcut olarak Zotac Trinity 3070 Ti var fakat hem güncel yeni nesil 4000 serisi kartlarının bütçemi aşıyor olması hem de 3000 serisi bazı ekran kartlarının ilerleyen yıllarda halen kullanıcıları üzmeyecek olması sebebiyle 3070 Ti ekran kartımı üstüne 2000-2500 arası ek bir fiyat vererek sahibinden üstünden takas etmeyi düşünüyorum. Sizce bu mantıklı bir karar olur mu ya da genel olarak elimdekini satmaya çalışıp RX 6000 serisinden bir karta mı yönelmek daha mantıklı olur? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi güzel kartını verip karşıdan ne olduğu belirsiz bir kart alacaksın hem de sadece çok küçük bir atlama için.

Senin en az 3090 ya da 4070 Ti ye geçmen lazım ki adam gibi bir fark göresin.

NVIDIA'ya gerçekten Türkiye gibi bir ülkede para verilmiyor. Hem VRAM az koyuyorlar hem de fiyat pahalılığı var. Size önerim RX 6000 serisinden bir karta yönelmeniz. Ama hassas kartlardır. Doğru montajlama ve WHQL sürücü kurarsanız sıkıntı yaşamazsınız büyük ihtimalle. Bende bir sürü AMD kart kullandım, hiçbirinde sıkıntı yaşamadım. Tabii temiz baktım karta. Overclock falan yapmadım. Yapmaya da gerek yok açıkçası.

Kendi güzel kartını verip karşıdan ne olduğu belirsiz bir kart alacaksın hem de sadece çok küçük bir atlama için.

Senin en az 3090 ya da 4070 Ti ye geçmen lazım ki adam gibi bir fark göresin.
Ben de zaten 2. el almıştım kartımı, insanlar 3070 Ti'dan %25 civarı daha hızlı diyordu 3080 o sebeple aslında düşünüyordum, 4070 ve 4070 Ti parasal anlamda aldı başını gitti malum. Kartım yükte 70 derecede çalışıyor, Hotspot 79, bellek sıcaklıkları işte 85 derecede bu değer normal mi sence?
NVIDIA'ya gerçekten Türkiye gibi bir ülkede para verilmiyor. Hem VRAM az koyuyorlar hem de fiyat pahalılığı var. Size önerim RX 6000 serisinden bir karta yönelmeniz. Ama hassas kartlardır. Doğru montajlama ve WHQL sürücü kurarsanız sıkıntı yaşamazsınız büyük ihtimalle. Bende bir sürü AMD kart kullandım, hiçbirinde sıkıntı yaşamadım. Tabii temiz baktım karta. Overclock falan yapmadım. Yapmaya da gerek yok açıkçası.
Valla VRAM konusunda haklısın üstad, malesef çok cimri davranıyor NVIDIA
3070 Ti güzel bir kart. Değiştirmenize gerek yok şu an için hocam.
VRAM olayı aklıma takılıyor tek sebep o hocam aslında.
Boşa para harcıyorsun paranı biriktirip 4070 Ti'a geçebilirsin illa alacağım diyorsan 4070 al bence.
Başta öyle düşündüm aslen ama ciddi pahalandı onlar da, en olmadı biriktirip öyle bir şey yapacağım da her geçen gün bu artış devam ediyor malum.

Ben de zaten 2. el almıştım kartımı, insanlar 3070 Ti'dan %25 civarı daha hızlı diyordu 3080 o sebeple aslında düşünüyordum, 4070 ve 4070 Ti parasal anlamda aldı başını gitti malum. Kartım yükte 70 derecede çalışıyor, hotspot 79, bellek sıcaklıkları işte 85 derecede bu değer normal mi sence?

Vallahi VRAM konusunda haklısın üstat, maalesef çok cimri davranıyor NVIDIA.

VRAM olayı aklıma takılıyor tek sebep o hocam aslında.

Başta öyle düşündüm aslen ama ciddi pahalandı onlar da, en olmadı biriktirip öyle bir şey yapacağım da her geçen gün bu artış devam ediyor malum.

Hocam 3080 ve 4070 hemen hemen aynı fiyatta 0 olunca fakat 4070'in ikinici el piyasasının daha gelişmesine çok var.

Hocam 3080 ve 4070 hemen hemen aynı fiyatta 0 olunca fakat 4070'in ikinici el piyasasının daha gelişmesine çok var.
Ben sıfır almayacağım zaten, sıfır fiyatları aynı pek tabi, esas merak ettiğim nokta değip değmeyeceği 3070 Ti ile üstüne minimal rakamlar vererek takas etmeye, çünkü 4070'in piyasa değeri belli 2. el için konuşursam düşmesi çok fazla zaman alacak.

Geri
Yukarı