RTX 3070 Ti yerine RX 6900 XT almak daha mı mantıklıdır?

Eairmak

Decapat
Daha fazla  
AMD 7850 ekran kartım 2 fırınlama sonrası artık kullanılamaz halde.
ASUS AM3 anakartım da gitti.
Şu anda daha alt model bir kart ve 1 GB 7350 ekran kartı ile sadece video izleyebiliyorum.
Yeni bilgisayar alma zamanı geçeli herhalde bir 5 yıl oldu :)
Star Wars Jedi: Survivor minimum sistem gereksinimlerine baktım.
Grafik kartı: NVIDIA GTX 1070 / Radeon RX 580 istiyor minimumda ve ikisi de 8 GB bellekli kartlar.
Ocak ayı içinde yeni bir masaüstü PC almayı düşünüyorum ve sorum şu, ekran kartı için 15000 para verecek birisi için 3070 Ti 8 GB almak yerine:
Bu linkteki kartı aynı paraya almak mantıklı olmaz mı?
2 sene sonra GTA 6 sistem gereksinimi 16 GB ekran kartı belleği olsa mesela atıyorum şimdi ama geleceğe yatırım için sanki mantıklı gibi geliyor.
Evet şu an bu kart 15000 değil, kasımda öyleydi biliyorum.
DLSS RTX NVIDIA artılarının da farkındayım.
Ben de 3070 Ti gibi bir karta yakınım ama insanın kafası karışmıyor değil :D
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K veya 4K monitör kullanmıyorsanız 8 GB uzun yıllar yetecektir. GDDR6X bellekler hızlı çalıştığından dolayı AMD kartlara oranla daha az bellekle daha çok iş yapabiliyorlar. Diğer sorunuza gelince 6900 XT çok daha iyi bir kart olduğundan onu seçmeniz daha mantıklı olur.

Hocam bu oyunların konsol mevzuları da var. Örneğin GTA 6, Ps5'e de çıkacak. Hayvani sistem isteyen bir oyun yaparlarsa Ps5'de de çalışmaz ve satamayıp zarar ederler. Yani 16 gb vram isteyecek bir oyun yapamazlar önümüzdeki 10 yıl. Ama ''Ben 4k Ultra oynamak istiyorum.'' diyorsanız olay başka.

8 GB VRAM artık 1080p için bile yetersiz gelmeye başladı. RTX 3080 12 GB alamıyorsan RX 6900 XT daha mantıklıdır. 6800 XT de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı