RTX 3070 vs 280 Hz monitör yükseltmesi

144 Hz'den 240 Hz monitöre geçtim. Sistemim güçlü ve FPS oyunları çok fazla oynuyorum neredeyse 60 Hz ile 144 Hz arasındaki fark kadar hissediyorum. Drop kesinlikle hissedilmiyor ve aşırı akıcı. Gayet yüksek FPS değerleri alıyorsunuz kesinlikle 280 Hz bir monitöre geçmek hem geleceğe yönelik olup hem de çok yararınıza olacaktır. Kesinlikle hissedilir, ayrıca üstteki arkadaşın yazdığına bakmayın İ7 8700, RTX 2060'a darboğaz yaparmış. Haha.

144 Hz'den 240 Hz monitöre geçtim. Sistemim güçlü ve FPS oyunları çok fazla oynuyorum neredeyse 60 Hz ile 144 Hz arasındaki fark kadar hissediyorum. Drop kesinlikle hissedilmiyor ve aşırı akıcı. Gayet yüksek FPS değerleri alıyorsunuz kesinlikle 280 Hz bir monitöre geçmek hem geleceğe yönelik olup hem de çok yararınıza olacaktır. Kesinlikle hissedilir, ayrıca üstteki arkadaşın yazdığına bakmayın İ7 8700, RTX 2060'a darboğaz yaparmış. Haha.
peki diğelim ekran kartı aldım ne oynarsam oynanayayım hikayeli oyun dahil 1080p de 3070 dar boğazmı yapacak işlemcim yetersiz olduğu için tam olarak onu anlayamadım ?

Şu an piyasadaki en iyi işlemciler bile zar zor beslerken 8. Nesil İ7 8700 ile beslenmesi o kartın mümkün değil. O Yüzden elinizdeki 2060 ile 280 Hz monitör en mantıklısı olacaktır. Evet her oyunda darboğaz yapar.
Peki gönderdiğin monitörü öneriyor musun gerçekten. Başka bir monitör önerin var mı ?

Peki gönderdiğin monitörü öneriyor musun gerçekten. Başka bir monitör önerin var mı ?
Fast IPS bir panel kullanıyor. Bu model normal IPS panellere göre daha hızlı ve iyi. Bu fiyatta alabileceğin en iyi modeldir diyebilirim. 1080P Çözünürlük için zaten 27 İnç ve üzeri büyüktür alınmaz. 24.5 Gayet ideal ve FPS oyunları için yeterli büyüklüktedir.

Saçma sapan yorumlar dolu bu konular hep. Elinizdeki bilgisayar CS:GO, Valorant oynamak için gayet yeterli. 240/280Hz monitör alabilirsiniz. 3070 almanıza gerek yok. İşlemcinizi yenilemenize yine gerek yok bu oyunlar için.
144 Hz'den 240 Hz monitöre geçtim. Sistemim güçlü ve FPS oyunları çok fazla oynuyorum neredeyse 60 Hz ile 144 Hz arasındaki fark kadar hissediyorum. Drop kesinlikle hissedilmiyor ve aşırı akıcı. Gayet yüksek FPS değerleri alıyorsunuz kesinlikle 280 Hz bir monitöre geçmek hem geleceğe yönelik olup hem de çok yararınıza olacaktır. Kesinlikle hissedilir, ayrıca üstteki arkadaşın yazdığına bakmayın i7 8700, RTX 2060'a darboğaz yapar mış. Haha.

144Hz monitörümü 5+ yıl önce ASUS'dan almıştım, mükemmel tek kelime ile. Bahsettiğiniz 280Hz monitör çok hoş duruyor, eğer herhangi bir mağazada bulabilirsem almayı düşünüyorum. birkaç haftaya. Internet üzerinden monitör almak beni korkutuyor açıkçası mağazada gidip hasar veya ölü piksel var mı yok mu görmek içimi rahatlatıyor.

Son düzenleme:
CS:GO ve Valorant oynuyorsan 240 veya 280 Hz TN panel 24 veya 24.5 inc bir monitör al. Elindeki işlemci RTX 3070 ile darboğaz yapacaktır. Zaten bu iki oyunu oynuyorsan RTX 3080 almaktansa monitör alman daha akıllıca olur. Şöyle bir seçenek daha var elindeki ekran kartını ve işlemcini satıp RTX 3070 ve onu besleyebilecek bir işlemci alabiliyorsan maddi durumun musaitse öyle yapıp monitörü’de ileride istedigin zaman kolaylıkla degisebilirsin. Monitörü değişmek daha kolay.

Geri
Yukarı