RTX 3070 vs RX 6700XT

Bütçe
yok
Ben 2 yil AMD RX 5700 XT kullandim hiç de voltahla veya cekirdek hiziyla falan oynamam gerekmedi ustteki cevap bana saçma geldi ayrica FSR acik kaybak kodlu bu sene sonuna kadar cok fazla oyuna entegre edilebilir hem onemli oyun motorlarina da dahil ediyorlar paran varaa RTX 3070 al ama arada 1K 2K fark varsa degmez bence.

Hocam 3070'li 13600'e bir sistem ama 3070 koymak için kasa SSD anakart gibi çoğu şeyden bayağı kısılmış. Özelleştirip düzeltince de fiyat çok artıyor. 3070 le farkı yok bu kartın DLSS RTX gibi iyileştirmeler şu an yapıldıysa bunu alıp birkaç özelleştirme yapabilirim diye düşündüm.

Hocam 3070'li 13600'e bir sistem ama 3070 koymak için kasa SSD anakart gibi çoğu şeyden bayağı kısılmış. Özelleştirip düzeltince de fiyat çok artıyor. 3070 le farkı yok bu kartın DLSS RTX gibi iyileştirmeler şu an yapıldıysa bunu alıp birkaç özelleştirme yapabilirim diye düşündüm.

Attigin linkteki bilesenler de pek saglikli parcalar degil gibi geldi benden sana tavsiye donanim arsivi bir sistem yayinlayacak yakinda onu bir bekle hangi parcalar var bilmiyorum ama attigin sistem bir yerlere ucmaz beklesen iyi olur. Cunku islemciyi 5. Nesil Ryzen yapacaksin ama hala B450 anakart koymuslar kasa zaten Gamepower pek önerilmiyor ekran kartinin sogutmasi da pek guzrl durmuyor en azindan Qick modelini alsan iyi olur.

Attigin linkteki bilesenler de pek saglikli parcalar degil gibi geldi benden sana tavsiye donanim arsivi bir sistem yayinlayacak yakinda onu bir bekle hangi parcalar var bilmiyorum ama attigin sistem bir yerlere ucmaz beklesen iyi olur. Cunku islemciyi 5. nesil Ryzen yapacaksin ama hala B450 anakart koymuslar kasa zaten Gamepower pek önerilmiyor ekran kartinin sogutmasi da pek guzrl durmuyor en azindan qick modelini alsan iyi olur.

Ne zaman çıkacağı belli mi aşağı yukarı? Bu hafta almayı planlıyorum 2 aydır bekle bekle sıktı artık. Bu sistemde anakart B550M olanla değiştirsem iyi midir acaba? Kasayı da kullanan birkaç tanıdığım var sorun yaşamıyorlar o referansla alırım herhalde.

Hocam AMD arayüzünden yapılacak şeyler ise öğrenir yaparım onları. Çekirdek hızı artırma dediğiniz overclock mu?
Bir de almayı düşündüğüm sistem şu.işlemciyi R5 5600X ile güncellemeyi düşünüyorum onun dışında şart olan bir değişiklik yapmalı mıyım? Bütçü 13500TL.

Hocam AMD arayüzünden yapılabiliyor ama kart kafasına göre sizin verdiğiniz voltajın ve frekansın dışına çıkabiliyor. Ben o yüzden MPT kullanıyorum. Attığınız sistem iyi değil bu arada eğer R5 5600X alıcaksan B550 serisi anakart lazım. Güç kaynağı iyi değil sistemin, 12V kanalından 600W tam güç veren bir güç kaynağı alman gerek.
Bütçen var ise benim tavsiyem 3070-3070Ti alman yönünde.
Ben 2 yil AMD RX 5700 XT kullandim hiç de voltahla veya cekirdek hiziyla falan oynamam gerekmedi ustteki cevap bana saçma geldi ayrica FSR acik kaybak kodlu bu sene sonuna kadar cok fazla oyuna entegre edilebilir hem onemli oyun motorlarina da dahil ediyorlar paran varaa RTX 3070 al ama arada 1K 2K fark varsa degmez bence.
Hocam o zaman siz 5700 XT yi full power ve düşük frekans ile kullandınız bunun başka bir açıklaması yok, zaten AMD forumlarıma ve Reddit forumlarına bakarsanız kartın fazla güç çektiğini görürdünüz, 50-60W daha az güç vererek hem daha az ısınıp hem daha performanslı olarak kullanabilirdiniz 2 yıl boyunca. Saçma demeden önce lütfen araştırın hiç bir şeyi deneyimlemeden yazıp önermiyorum insanlara, bu durum RX 580, 5700 XT, 6700 XT ve şu an kullandığım 6800 XT içinde geçerli. Kartlar UV ve OC istiyor açık açık bağırıyor hatta. 220W fabrika çıkışlı güç çeken kartım şu an 160-180W arası tam performans da güç çekiyor bu da sıcaklığı ciddi anlamda düşürüyor.
FSR için de dediklerinize katılıyorum belki sene sonuna kadar belki önümüzdeki yıl tam performansını görücez o yüzden sadece deneyimlediğim oyunlar üzerinden örnek verdim. Açık kaynak kod olması inanılmaz bir artı ki NVIDIA panik yapıp DLSS kütüphanesini herkese açık yaptı şu an.

Son düzenleme:
Ne zaman çıkacağı belli mi aşağı yukarı? Bu hafta almayı planlıyorum 2 aydır bekle bekle sıktı artık. Bu sistemde anakart B550M olanla değiştirsem iyi midir acaba? Kasayı da kullanan birkaç tanıdığım var sorun yaşamıyorlar o referansla alırım herhalde.
Ben dedigim gibi bilmiyorum ama donanim arsivi bayramdan sonra demisti yani yakindir muhtemelen gelecek haftayi bekle o zaman zaten instagram hesabından arada hype yaptiracak şeyler yaziyor
Hocam AMD arayüzünden yapılabiliyor ama kart kafasına göre sizin verdiğiniz voltajın ve frekansın dışına çıkabiliyor. Ben o yüzden MPT kullanıyorum. Attığınız sistem iyi değil bu arada eğer R5 5600X alacaksan B550 serisi anakart lazım. Güç kaynağı iyi değil sistemin, 12v kanalından 600W tam güç veren bir güç kaynağı alman gerek.
Bütçen var ise benim tavsiyem 3070-3070 Ti alman yönünde.

Hocam o zaman siz 5700 XT'yi Full Power ve düşük frekans ile kullandınız bunun başka bir açıklaması yok, zaten AMD forumlarıma ve Reddit forumlarına bakarsanız kartın fazla güç çektiğini görürdünüz, 50-60W daha az güç vererek hem daha az ısınıp hem daha performanslı olarak kullanabilirdiniz 2 yıl boyunca. Saçma demeden önce lütfen araştırın hiçbir şeyi deneyimlemeden yazıp önermiyorum insanlara, bu durum RX 580, 5700 XT, 6700 XT ve şu an kullandığım 6800 XT içinde geçerli. Kartlar UV ve OC istiyor açık açık bağırıyor hatta. 220W fabrika çıkışlı güç çeken kartım şu an 160-180W arası tam performans da güç çekiyor bu da sıcaklığı ciddi anlamda düşürüyor.
FSR için de dediklerinize katılıyorum belki sene sonuna kadar belki önümüzdeki yıl tam performansını göreceğiz o yüzden sadece deneyimlediğim oyunlar üzerinden örnek verdim. Açık kaynak kod olması inanılmaz bir artı ki NVIDIA panik yapıp DLSS kütüphanesini herkese açık yaptı şu an.

Bana saçma gelen kisim AMD NVIDIA gibi tak calistir degil diyorsunuz ayar yapmaniz gerekiyor diyorsunuz boyle degil ben kullandim tecrubemi aktardim sizin yazdiginiz abarti ha undervolt yaparsan daha iyi olur ama bunu da surekli yapman gerekmiyor bir kere yapiyorsun Radeon Software uzerinden bir daha ellemiyorsun ayari aşırı dengesiz yaparsaniz hata alir resetler. Yani tak calistir degil cumlesi saçma gercegi yansitmiyor ona katilirisiniz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
hocam aldınızmı 6700xt li sistemi baya hortlatmış olucam konuyu ama bende bakınıyorum amd sistemlerede memnunmusunuz

Hocam aldınızmı 6700XTli sistemi bayağı hortlatmış olacağım konuyu ama bende bakınıyorum AMD sistemlerede memnun musunuz?

Hocam bayağı geç oldu ama o dönemi hatırlıyorum. AMD kartlarda voltaj değeri ve bitakım ayarları manuel yapman gerekiyor demişlerdi tak çalıştır değilmiş pek vazgeçtim 3060 Ti 5600X sistem aldım. Zaten render alacağım için daha uygundu benim işlerim adına.

Geri
Yukarı