RTX 3070 vs RX 6700XT

Bütçe
yok

Dosya Ekleri

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    35,6 KB · Görüntüleme: 124
Ișın izleme konusunda bir şey diyemem ama sanki RTX 3070'in AMD tarafında direkt bir karşılığı yok. Bence RTX 3070, RX 6800 ve RX 6700 XT arasında kalan bir kart.
RTX 3070, RX 6800 ile denk demek istiyorum ama kararsız kaldım, her testte kartlardan biri üstün kalıyor.

Ben de aynısını düşünüyorum, ileride bu teknolojiler çok işe yarayacak.

3000 serisinde VRAM, fiyat ve performans olarak bu seviyede alınabilecek en iyi kart 3060 Ti'dır bana göre. 3070 VRAM, 3060 ise aşırı kırpılmış kas gücü bakımından sıkıntılı. AMD Ray Tracing'i tüm kartlara adapte edene ve FidelityFX Super Resolution'ı getirene kadar Nvidia seçimi yaparken bunları iyi değerlendirmek lazım.

Özellikle 2K çözünürlükte oyun oynuyorsanız RX 6700 XT'nin 12GB VRAM'i işinize yarayacaktır, çünkü artık 2K çözünürlükte yeni nesil oyunlar 8GB VRAM kullanımını zorluyor, sonra ileride Texture Resolution ayarından kısmak zorunda kalırsanız. AMD ayrıca RTX'e rakip olarak FidelityFX CAS teknolojisi getiriyor. Bence RX 6700 XT alınmalı.

Fiyatına bağlı.

Fiyatların normal olduğunu hayal ederek daha önce söylediğim 6700XT bir çöptür sözünü yeniliyorum. RTX 3070 ile aynı fiyata, aynı performansı verip, ek özellikleri barındırmayan bir kart. AMD'nin bir tarafı fazla kalktı işlemci pazarındaki gibi kendilerini lider pozisyonunda zannediyorlar herhalde.

Şu an verdikleri fiyatın bir önemi yok fiyat patlamasından dolayı ne fiyat verirlerse versin kartları satacak fakat piyasa düzeldiği zaman bu kartın 3070 varken fazla satmayacağına adım kadar eminim.
Açıkçası RTX ve DLSS için birkaç FPS'e göz yumarım. 3070 alın derim.

Nvidia'nın stabil sürücüleri ve üstün nvenc desteği ile hem günlük kullanımda hem de yayıncılıkta yarattığı farkı unutmamak lazım. Tüm bunlar varken iki model arasında 20 dolar fark çok kötü bir fiyatlandırma.

Geri
Yukarı