RTX 3070 vs RX 6800

Hocam ray tracing istiyorum. Fakat sene sonunda doları ne olacağı belli değil. Şu an 7000-7500 TL indirimle. İndirimsiz halleri 8300 TL civarı. Yani sene sonunda artarsa üzücü olur cidden. :/
Haklısın beklemek pek mantıklı değil. Ama dediğim gibi ben de sizin gibi kararsızım, Nvidia tarafı VRAM'de gerçekten çok geride, AMD ise RT'de geride ve DLSS benzeri teknolojisi yok vs. vs.

Haklısın beklemek pek mantıklı değil. Ama dediğim gibi ben de sizin gibi kararsızım, Nvidia tarafı VRAM'de gerçekten çok geride, AMD ise RT'de geride ve DLSS benzeri teknolojisi yok vs. vs.
Çok can sıkıcı durumlar. Ve önümüzdeki 2-3 yıl dolar bu şekilde kalsa bile bir tık şanslı olacağız. Doların artacağı bir gerçek o yüzden yatırım yapıp 4-5 sene kafam rahat sıkıntısız kullanmak istiyorum kartımı açıkçası.

Sene sonunda fiyatlar artmaya başlayacaktır. Hatta bence bu fiyatlar için köprüden önce son çıkış kasım indirimleri..
O yüzden elimi çabuk tutmak istiyorum hocam.
Ne kadara satıyorsunuz?
Ne kadar ortalama hocam 2.Elleri? En düşük kaça sağlam kart bulabiliriz?
Hocam sıfır 4.245 TL buldum en ucuz, ikinci elde ise 3700 TL gördüm. Fakat benim kartımda fanlarda tıkırdama var. Bir sıkıntı yaratmıyor fakat bu Windforce serisinin bir sıkıntısı işte. O yüzden 3000'den ilana koyacağım eğer 3070 alırsam. Az da olsa pazarlık yapabilirim.

8 GB VRAM yeterli gelmekte zaten. 4K için 10 GB VRAM yeterli geliyor. Öyle çok ekstrem VRAM değerlerine pek çıkılacağını sanmıyorum açıkcası. Şahsen 3070 derim. AMD'nin driver sorunları düzelmeden pek tercih etmezdim. Kaldı ki 2080 Ti'da 11 GB VRAM vardı 4K oyunculuk için. Bu seneki 3080'i 4K kartı olarak hesaplarsak 10 GB sanırım yeni sıkıştırma yöntemleri vs meseleler gelecek. Çokta sorun olacağını sanmıyorum. 2K için bile 8 GB VRAM yeterli gelecektir.

8 GB VRAM yeterli gelmekte zaten. 4K için 10 GB VRAM yeterli geliyor. Öyle çok ekstrem VRAM değerlerine pek çıkılacağını sanmıyorum açıkcası. Şahsen 3070 derim. AMD'nin driver sorunları düzelmeden pek tercih etmezdim. Kaldı ki 2080 Ti'da 11 GB VRAM vardı 4K oyunculuk için. Bu seneki 3080'i 4K kartı olarak hesaplarsak 10 GB sanırım yeni sıkıştırma yöntemleri vs meseleler gelecek. Çokta sorun olacağını sanmıyorum. 2K için bile 8 GB VRAM yeterli gelecektir.
Anladım hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı