RTX 3070 yerine RTX 2080S almak mantıklı mı?

Yok maalesef ama şöyle ki gümrük sorun değil vergi ödendiğinden dolayı, kargo da attığım ürünler için bedava. Garanti konusunda da eğer bir şey olursa New egg ile irtibata geçiyorsunuz. Kargo ücretini karşılarlarsa New egg hallediyor. Karşılamak istemezlerse EVGA'ya yönlendiriyorlar. EVGA'da sizden Almanya'ya kargolamanızı isterler. Kargoladıktan sonra tamir edip yollarlar. Yolladıklarında sizin ödediğiniz ilk kargonun iadesini yapıyorlar yani hiç ödememiş oluyorsunuz. Yalnız EVGA'da girmezse işe New egg size para iadesinde bulunuyor. Bu arada New egg alırsa sorun olmaz ama EVGA alınca gümrüğe takılma ihtimali oluyor ama çok düşük.
Tek karışık iş garanti onun dışında bir sorun yaşamazsınız.
Kimse de demiyor ki, 650 dolar olan 2080 Super, 499 dolar olan 3070'den nasıl daha ucuza satılıyor?

Haklısın saçmalık. Satıcının kafasına göre fiyat verdiğini görüyoruz o yüzden RTX 3070 vazgeçtim.

Daha önce buradan birisine tavsiye ettiğim kart. RTX 3070 bekliyordu ama RTX 2080 Super 5500'e kadar düşüyor dedim. 2080Ti'e yakın performansı var. RTX 3070 ile aynı olduğunu düşünürsek RTX 2080 Super, 3070'e çok yakın bir kart hatta bana kalırsa aynı performansı bile verirler. Ancak 3070, en ucuzu Palit marka ve 7100 TL. Asus ve MSI modeller 9000 TL. Ancak RTX 3070 performansına çok yakın bir ekran kartına 5700 verdiniz. Bence en iyisi, zira stok sıkıntısı bir yana kur yüzünden fiyatlar giderek artıyor.

3070 ile 2070S arasinda rahat 15 - 30 FPS var. Bunu youtube da yapılan benchmark ve oyun testleri ile görebilirsiniz. Özellikle 2k testlerine baktım ve ilgi alanım olarak Apex Legends ve Warzone gibi oyunları yakından incelediğimde aradaki fark ciddi bir şekilde var. 3070in rakibi 2070super olmayıp direk 2080TI'dır. Yine 2 ekran kartı arasındaki fark neredeyse aynı olup 4k çözünürlükte 3070 bir tık ileridedir. Kişisel incelemelerim sonucunda edindiğim bilgiler bunlar arkadaşlar.

Yorumlarınız çok teşekkür ederim doğru karar bende öyle düşünüyordum :)

Ekran kartı parasını dolara çevirdim ama satıcının dolarla alakası yok gibi en düşük model 7174 TL Palit bazı sitelerde 8000 üstü gördüm o yüzden vazgeçtim.
2k çözünürlükte Ray Tracing performansını yazabilir misiniz? Metro Exodus, Battlefield 5 , Control gibi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz öğrenmek istiyorum.

2K çözünürlükte Ray Tracing performansını yazabilir misiniz? Metro Exodus, Battlefield 5, Control gibi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz öğrenmek istiyorum.

2K monitör şu anlık yok gelince yazacağım.
Böyle bir örnek var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2K monitör şu anlık yok gelince yazacağım.
Böyle bir örnek var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır bekliyorum.

Arkadaşlar selam.

RTX 3070 1 aydır beklemekteyim. 29 Ekim fiyatları görünce dün akşam Gigabyte GeForce RTX 2080 Super Windforce 5799 TL aldım. Sorum şu;

RTX 3070 stok sorunu, dolar sorunu, durmayan fiyatlar görünce RTX 2080 Super almak mantıklı geldi. Yanlış mı yaptım, yorumlarınızı merak ediyorum.

Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.
Gigabyte Windforce ekran kartlarının soğutmasında büyük sorunlar var. Ama artık almışsınız yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı