RTX 3070 yerine RTX 2080S almak mantıklı mı?

Arkadaşlar selam.

RTX 3070 1 aydır beklemekteyim. 29 Ekim fiyatları görünce dün akşam Gigabyte GeForce RTX 2080 Super Windforce 5799 TL aldım. Sorum şu;

RTX 3070 stok sorunu, dolar sorunu, durmayan fiyatlar görünce RTX 2080 Super almak mantıklı geldi. Yanlış mı yaptım, yorumlarınızı merak ediyorum.

Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Newegg'den stok bekleyip kapabilirdiniz aslında. Newegg'de seçili ürünlerde 2100 TL üzeri alışverişe taşıma bedava. 5600 TL'ye 3070 XC3 alınabilirdi stok beklenip. Hatta kara cuma da yaklaştı daha ucuza da bulunabilirdi.

Yorumlarınız çok teşekkür ederim doğru karar bende öyle düşünüyordum :)
RTX3070 7000TL üzerinde olacak. Bir aya kalmaz 8000 üzerini konuşuyor olacağız. Fakat bir yandan da hem güncel teknoloji hem de RTX2080 Ti ayarında bir kart. Her iki karar da fiyatı göz önüne alınca mantıklı geldi bana. Hayırlı uğurlu olsun. Şahsen parayı dolara atıp beklerdim.

Ekran kartı parasını dolara çevirdim ama satıcının dolarla alakası yok gibi en düşük model 7174 TL Palit bazı sitelerde 8000 üstü gördüm o yüzden vazgeçtim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam.

RTX 3070 1 aydır beklemekteyim. 29 Ekim fiyatları görünce dün akşam Gigabyte GeForce RTX 2080 Super Windforce 5799 TL aldım. Sorum şu;

RTX 3070 stok sorunu, dolar sorunu, durmayan fiyatlar görünce RTX 2080 Super almak mantıklı geldi. Yanlış mı yaptım, yorumlarınızı merak ediyorum.

Aldıysan artık bunu sorgulayıp moralini bozma bence hayırlı olsun :) Ancak bunu okuyup karar verecek başkaları varsa eğer diye fikrimi yazayım istedim.

Bence yanlış karar vermişsin. İhtiyacın çok acil değilse paranı dolara çevirip beklemek daha mantıklı olurdu. 2080 güçlü bir kart seni üzmez evet ancak 3000 serisi veya AMD yeni gpu ları en son teknoloji olduğu için ömrü her anlamda daha uzun olacaktır. DLSS den mahrum kalmış olacaksın. RTX performansın daha geride olacak. Yarın bir gün kartını satmak istesen daha ucuza satacaksın. Performans olarak yeni kartlar çok önde. Şu anki oyunların fps lerinde çok fark olmayabilir ancak artık konsollar da bu kartları kullandığı için oyunlar yeni teknolojilere göre üretilecek. Günümüz oyunlarında çok olmayan fps farkı çok kısa sürede açılabilir. Ben olsam 6000 TL 2000 serisine vermek yerine yeni kartları bekleyip gerekirse üzerine para ekleyip yeni kartlardan alırdım. 1660 super almış olsun fiyat performans diyebilirdim ancak sen de oldukça pahalı bir kart almışsın. Moralini bozma, hayırlı olsun :)
Newegg'den stok bekleyip kapabilirdiniz aslında. Newegg'de seçili ürünlerde 2100 TL üzeri alışverişe taşıma bedava. 5600 TL'ye 3070 XC3 alınabilirdi stok beklenip. Hatta kara cuma da yaklaştı daha ucuza da bulunabilirdi.
Newegg den veya herhangi bir siteden gpu aldınız mı ? Aslında çok iyi bir opsiyon ancak hem kargodan hemde garanti olayından yurtdışından gpu getirtmeye korkuyorum. Deneyeminiz varsa dinlersek süper olur.
Yorumlarınız çok teşekkür ederim doğru karar bende öyle düşünüyordum :)

Ekran kartı parasını dolara çevirdim ama satıcının dolarla alakası yok gibi en düşük model 7174 TL Palit bazı sitelerde 8000 üstü gördüm o yüzden vazgeçtim.
Henüz kartlar çıkmadı ayrıca yakında 3060 Ti. çıkacak. AMD kartları gelecek. Bunlar 2080 fiyatlarını daha aşağı çeker.
Dolar şu an hızlı artıyor ancak Amerikan seçimleri sonrası merkez bankası yüksek ihtimal faiz arttıracak ve bir noktada doların ateşini söndürmek isteyecek. Kart fiyatları düşer demiyorum ama sürekli fiyatı bu şekilde artmaz. 1000 TL fazla verip yeni kartları almak daha mantıklı karar olur.

Son düzenleme:
Aldıysan artık bunu sorgulayıp moralini bozma bence hayırlı olsun :) ancak bunu okuyup karar verecek başkaları varsa eğer diye fikrimi yazayım istedim.

Bence yanlış karar vermişsin. İhtiyacın çok acil değilse paranı dolara çevirip beklemek daha mantıklı olurdu. 2080 güçlü bir kart seni üzmez evet ancak 3000 serisi veya AMD yeni GPU'ları en son teknoloji olduğu için ömrü her anlamda daha uzun olacaktır. DLSS'den mahrum kalmış olacaksın. RTX performansın daha geride olacak. Yarın bir gün kartını satmak istesen daha ucuza satacaksın. Performans olarak yeni kartlar çok önde. Şu anki oyunların FPS'lerinde çok fark olmayabilir ancak artık konsollar da bu kartları kullandığı için oyunlar yeni teknolojilere göre üretilecek. Günümüz oyunlarında çok olmayan FPS farkı çok kısa sürede açılabilir. Ben olsam 6000 TL 2000 serisine vermek yerine yeni kartları bekleyip gerekirse üzerine para ekleyip yeni kartlardan alırdım. 1660 Super almış olsun fiyat performans diyebilirdim ancak sen de oldukça pahalı bir kart almışsın. Moralini bozma, hayırlı olsun :)

Newegg'den veya herhangi bir siteden GPU aldınız mı? Aslında çok iyi bir opsiyon ancak hem kargodan hem de garanti olayından yurtdışından GPU getirtmeye korkuyorum. Deneyeminiz varsa dinlersek süper olur.

Henüz kartlar çıkmadı ayrıca yakında 3060 Ti. Çıkacak. AMD kartları gelecek. Bunlar 2080 fiyatlarını daha aşağı çeker.
Dolar şu an hızlı artıyor ancak amerikan seçimleri sonrası merkez bankası yüksek ihtimal faiz arttıracak ve bir noktada doların ateşini söndürmek isteyecek. Kart fiyatları düşer demiyorum ama sürekli fiyatı bu şekilde artmaz. 1000 TL fazla verip yeni kartları almak daha mantıklı karar olur.

Yok maalesef ama şöyle ki gümrük sorun değil vergi ödendiğinden dolayı, kargo da attığım ürünler için bedava. Garanti konusunda da eğer bir şey olursa New egg ile irtibata geçiyorsunuz. Kargo ücretini karşılarlarsa New egg hallediyor. Karşılamak istemezlerse EVGA'ya yönlendiriyorlar. EVGA'da sizden Almanya'ya kargolamanızı isterler. Kargoladıktan sonra tamir edip yollarlar. Yolladıklarında sizin ödediğiniz ilk kargonun iadesini yapıyorlar yani hiç ödememiş oluyorsunuz. Yalnız EVGA'da girmezse işe New egg size para iadesinde bulunuyor. Bu arada New egg alırsa sorun olmaz ama EVGA alınca gümrüğe takılma ihtimali oluyor ama çok düşük.
Tek karışık iş garanti onun dışında bir sorun yaşamazsınız.

Arkadaşlar selam.

Fiyat iyi, model de iş görür. Bence gayet iyi yapmışsınız.

3070 ile arasında 1400TL kadar fiyat farkı var, performans olarak da 2080S biraz daha zayıf ama çok fark yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı