RTX 3080 coil whine için ASUS'a mı gönderilmeli İncehesap'a mı?

Schweppes

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bugün İncehesap'tan aldığım RTX 3080 ekran kartı elime ulaştı taktığımda ilk oyun denememde FPS sınırı olmayan menüde (2000 civarı FPS veriyordu) birisi matkap çalıştırıyor sanarken, üstüne 144FPS sabit aldığım yerde de korkunç bir coil whine olduğunu gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda oyun içi 144 FPS aldığım andaki ses mevcut. Sizce bu kartı İncehesap'a mı geri göndermeliyim yoksa ASUS'a mı?

ASUS ile iletişime geçin. Ancak CW için birçok firma işlem yapmıyor. Ses fazla evet ancak ses harici etkisi yok, değişim olsa bile gelen kartta da bu tarz bir etki olabilir. Yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Ekran kartı olduğundan emin misin? PSU da buna benzer CW yapabiliyor. İlk önce incehesap'la iletişime geç, onlar ne yapman gerektiğini söyler.

PSU 3 yıllık PSU daha önce bir sıkıntı yaşatmadı ses ekran kartından ona eminim. Önceki GTX 1080 ekran kartımda da coil whine vardı ama bu kadar yoktu kafam rahat etsin diye ASUS TUF yerine bunu aldım çıkan karta bak ya.

Sesin kaynağı psu da olabilir. Veya nadir de olsa bende olduğu gibi anakarttan geliyor da olabilir.
Önce onu netleştirin.

PSU dan kaynaklı olabilir mi acaba? Normalde yükte PSU yetmedi kartın power limiti %90 a çektim core clock'u da -120 mhz yaptım o şekilde reset durdu.

Geri
Yukarı