Çözüldü RTX 3080 düşük Valorant performansı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dgknaltnts

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar şaka değil. Bu ilk başlarda yoktu 250-300 FPS alıyordum fakat bir süre sonra nedense bu FPS bayağı bir düştü. İşlemci 5900X. Sizce bu neden olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-02 074747.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-02 074747.png
    3 MB · Görüntüleme: 255
  • Ekran görüntüsü 2021-04-02 074821.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-02 074821.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 243
Çözüm
Merhaba, şimdi bu diyeceğim şe biraz mantıksız olucak ama. Bugün kasayı temizledim ve valorantı açtım. ve fps sorunu düzeldi bir şekilde ama nasıl bilmiyorum kasayı temizledim diye mi, ya da bilgisayarı fişinden çıkartıp tekrar taktım diye mi bilmiyorum ama düzeldiğinde haber ver demiştin. Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bence bi kasanı temizle ve temizlerken fişten çıkar dediğim gibi mantıksız ama düzeldi.

yani tamlarak düzeldmemiş sabahtan beri sadecde şimdi girdim ve 160-200 arası alıyorum ama yinede hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum
Benim de kendiliğinden düzeldi tekrardan 500 fps almaya başladım. Gerçekten garip.
Öncelikle merhaba aynı sorun bende de var ve çok kötü bir durum. Bende RTX 3080 ve Ryzen 7 5800x var. 300 fps ten 90 a 100 e düşüyor seninki gibi. Şimdi ben Valorant Desteğe yazdım. Sana bana yazılanları sunduğu çözümleri ve olup olmadığını yazıcam ben yaptım düzelmedi ama belki sende düzelir küçük bir ihtimal olsada.
1) Öncelikle bir fps yükseltme videosu izle ben hellianTV ninkini seyrettim. onalrı yap.
2) Ticket at valorant desteğe yaz sana bazı şeyler indirtecekeler. Mesela Riot Repeair Tool diye bir şey. Burdaki dosyaları onlara atıcaksın eğer sana söylerse.
3) Bazen Val... gibi errorlarla karşılaşabilirisn onları hemen youtubedan bir yerden bulup düzeltebilrisin.
4) Bana bir sürü öneri yaptılar ama hiç biri olmadı en sonunda sistemimle allakalı bir şey olabilir diye BurnItTest diye bir şey yanlış yazadıysam bu senin sistemini sınırlaırnı zorluyor ve bi sıkıntı var mı diye bakıyor. en son ki çözüm yolları buydu şimdi cevap bekliyorum.

istersen birbirmizi dcden kleyelim sana dcden anlatayım çünkü yaklaşık 20 defa mailleştik saolsunlar hbızlıca cevap veriyolar maillere dediğim gibi dcden ekleyim seni anlatayım sana bana neler yazdıklarını.
Öncelikle merhaba aynı sorun bende de var ve çok kötü bir durum. Bende RTX 3080 ve Ryzen 7 5800x var. 300 fps ten 90 a 100 e düşüyor seninki gibi. Şimdi ben Valorant Desteğe yazdım. Sana bana yazılanları sunduğu çözümleri ve olup olmadığını yazıcam ben yaptım düzelmedi ama belki sende düzelir küçük bir ihtimal olsada.
1) Öncelikle bir fps yükseltme videosu izle ben hellianTV ninkini seyrettim. onalrı yap.
2) Ticket at valorant desteğe yaz sana bazı şeyler indirtecekeler. Mesela Riot Repeair Tool diye bir şey. Burdaki dosyaları onlara atıcaksın eğer sana söylerse.
3) Bazen Val... gibi errorlarla karşılaşabilirisn onları hemen youtubedan bir yerden bulup düzeltebilrisin.
4) Bana bir sürü öneri yaptılar ama hiç biri olmadı en sonunda sistemimle allakalı bir şey olabilir diye BurnItTest diye bir şey yanlış yazadıysam bu senin sistemini sınırlaırnı zorluyor ve bi sıkıntı var mı diye bakıyor. en son ki çözüm yolları buydu şimdi cevap bekliyorum.

istersen birbirmizi dcden kleyelim sana dcden anlatayım çünkü yaklaşık 20 defa mailleştik saolsunlar hbızlıca cevap veriyolar maillere dediğim gibi dcden ekleyim seni anlatayım sana bana neler yazdıklarını.
hala düzelmedi daha 30 dk önce girdim ve aynı skıntı ile karşı karşıyayım

hala düzelmedi daha 30 dk önce girdim ve aynı skıntı ile karşı karşıyayım
Gerçekten gülünç bir durum. Eğer düzelirse konuya cevap atabilir misin ?

Evet arkadaşlar şaka değil. Bu ilk başlarda yoktu 250-300 FPS alıyordum fakat bir süre sonra nedense bu FPS bayağı bir düştü. İşlemci 5900X. Sizce bu neden olabilir?

Bu bildiğim kadarıyla Valorant'ın kronik sorunu yüksek donanımlarda FPS düşüklüğü yaşanıyor umarım ykaında çözerler.

Aynı işlemci ve ekran kartına sahibim. FPS ortalamama pek bakmıyorum ama genellikle 400-500 bandında FPS'im oluyor. Hatta anlık 700 FPS bile gördüğüm oldu. Sürücüleriniz güncel mi acaba? Ekran kartını güncellerken temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. BIOS güncellemeni de kontrol et lütfen. (Grafik ayarlarım kendi tercihimden dolayı orta düzeyde.)

Oyunun grafiklerini olabildiğince yükseltin, yine de normal bu FPS değeri, ekran kartı ve işlemci bu oyunda hiç zorlanmıyor.

Ayrıca sürücülerini güncelleyin.

Geri
Yukarı