RTX 3080 sistem Valorant düşük FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

yusufsert

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
m2ssd
Ekran kartı
rtx 3080
Anakart
b550
İşlemci
r5 5600x
Arkadaşlar merhabalar Valorantta ayarları yükseltsem de düşürsemde fps değişmiyor 100-190 arası gidip geliyor
Çözünürlük değiştim, uyumluluk ayarlarını yaptım , oyunu silip tekrar yükledim , yüksek öncelik tanıdım , nvdia denetim masası ayarlarını yaptın

Not: God of war ın yeni oyununda ULtra ayarlarda Dlss 4x te ölçekleme Fullde Dikey senkranizasyon açıkken 144 hz monitörde 120-144 arası alıyor Sadece valorantta yaşıyorum sounu

Siyah ekran olan görüntü oyun içinden Ekran görüntüsü aldığım program almadı
Ayarları düşürsemde arttırsamda değişen 0 lobide 800-900 arası

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-03 183159.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-03 183159.png
    536,9 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran görüntüsü 2022-06-03 183224.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-03 183224.png
    536,5 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran görüntüsü 2022-06-03 183344.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-03 183344.png
    61,9 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Eğer oyun fps sabitlenmesi veya kısıtlanması yapılmadıysa!
Cpu veya Grafik kartı herhangi bir programla veya güç yönetimi panelinden kısıtlanmıştır.

1-Sağ en alttaki pil resmine sağ tuş
2-Gelen sayfada PLAN AYARLARINI DEĞİŞTİR tıklanır
3-Gelen sayfada GELİŞMİŞ GÜÇ AYARLARINI DEĞİŞTİR tıklanır
4-Gelen sayfada İŞLEMCİ GÜÇ YÖNETİMİ altında yer alan
En yüksek işlemci durumuna göz atılır. Orası 100% olmalı.. Pilde ve prize takılı ikiside 100% olsa iyi olur.

Eğer oyun fps sabitlenmesi veya kısıtlanması yapılmadıysa!
Cpu veya Grafik kartı herhangi bir programla veya güç yönetimi panelinden kısıtlanmıştır.

1-Sağ en alttaki pil resmine sağ tuş
2-Gelen sayfada PLAN AYARLARINI DEĞİŞTİR tıklanır
3-Gelen sayfada GELİŞMİŞ GÜÇ AYARLARINI DEĞİŞTİR tıklanır
4-Gelen sayfada İŞLEMCİ GÜÇ YÖNETİMİ altında yer alan
En yüksek işlemci durumuna göz atılır. Orası 100% olmalı.. Pilde ve prize takılı ikiside 100% olsa olur.
Dediğiniz şekilde zaten ayarlar, Dediğim gibi sadece valorantta düşük fps yaşıyorum Csgo da 700 fps civarları minimum Maksimum 450

Dediğiniz şekilde zaten ayarlar, Dediğim gibi sadece valorantta düşük fps yaşıyorum Csgo da 700 fps civarları minimum Maksimum 450
Anakartınızda dahili bir ekran kartı mevcut mu acaba? Oyun o ekran kartında açılıyor olabilir mi? Mesela Nvidiia denetim masasından valorant için hangi ekran kartı seçili ona göz atabilirsiniz. Aklıma gelenler..

Anakartınızda dahili bir ekran kartı mevcut mu acaba? Oyun o ekran kartında açılıyor olabilir mi? Mesela nvidiia Denetim Masası'ndan Valorant için hangi ekran kartı seçili ona göz atabilirsiniz. Aklıma gelenler.

Sistemler hakkında bilginiz 0 öyle değil mi? Adam size 5600X 3080 diyor neyin dahili grafik birimini soruyorsun? G serisi bir işlemcisi yok g serisi olmayan hiçbir Ryzen'da APU grafik bulunmaz bilginiz yok konuşuyorsunuz yazmak için yazıyorsunuz.
Maalesef hiçbiri değil benim tahminim LoL'ün grafik motorundan kaynaklı.

Riot'a destek talebi oluşturun size yardım edeceklerdir.

Sistemler hakkında bilginiz 0 öyle değil mi? Adam size 5600X 3080 diyor neyin dahili grafik birimini soruyorsun? G serisi bir işlemcisi yok g serisi olmayan hiçbir Ryzen'da APU grafik bulunmaz bilginiz yok konuşuyorsunuz yazmak için yazıyorsunuz.

Riot'a destek talebi oluşturun size yardım edeceklerdir.
Anakartın veya işlemcinin tüm özelliklerini en ince ayrıntısına kadar bilmek zorun değilim. Kaldı ki kimsede değil. 5600X dahili GPU'su var mı yok mu diye bakmadım. VARSA "dahili bir ekran kartı mevcut mu acaba? " diye sorarak. O zaman şöyle şöyle yap dedim. Yani yazdıklarım mantıklı ama senin kafa almamış gece gece 🤣🤣

Aynı bu verdiğim cevap gibi başka bir soruna çözüm olabiliyorsun bak örnek: CS:GO'da FPS sabitlendi

Yani yazdıklarım tamamen doğru ve yol gösterici üstteki konuda belirttiğim gibi. Konu sahibine yardımcı olmak istiyorsan ona yazarsın olur biter. Boş yapma.!

Ayrıca konu sahibine "Riot'a destek talebi oluşturun size yardım edeceklerdir." yazmışsın. Eleman bilmiyor mu oraya yazmayı? Oraya yazmak istese zaten buraya yazmazdı. Gerçi senin gibi zihniyetteki bir insandan empati yapmasını beklemiyorum.

Geri
Yukarı