RTX 3080 için ekran kartı tutacağı gerekli mi?

Laxerian

Decapat
Ekran kartını yatay koyuyorum. Kasam XPG Battlecruiser, ekran kartım ASUS TUF RTX 3080, anakartım MSI MPG Z490 GAMING Edge Wi-Fi. Gerekli bir şey mi bu tutacak?

Düzgün takıp vidaladığında eğilmez kart. Zaten eğilme gibi durum olursa kart direkt kırıktır, geri göndersin o kartı.
Bu gözler neler gördü bir bilseniz. Kartın kırık olmasına falan gerek yok, kartın saf ağırlığı bazen anakartı parçalamaya yeterli oluyor, özellikle bilinmedik/kalitesiz bir markaysa.

Düzgün takıp vidaladığında eğilmez kart. Zaten eğilme gibi durum olursa kart direkt kırıktır, geri göndersin o kartı.
Gördüm şimdi yani vidası da sağlam, kartta sapasağlam ama anakart slotu taşıyamıyor. Var bu durumlar, çok emin konuşmayalım.

Ben de kullanıyorum ama gerekli değil :D Hatta eski kullandığım 1080Ti'dan bile küçük. Normal ekran kartları nasıl takılıyorsa, bu da aynı şekilde takılıyor.
Modelden modele değişir, FE için gerekmez ama, Asus veya Msi gibi soğutmaya aşırı önem veren ve bunun için fanları abartmayı seven markalarda kart doğal olarak ağırlaşacağından gerekebilir.

Modelden modele değişir, FE için gerekmez ama, Asus veya Msi gibi soğutmaya aşırı önem veren ve bunun için fanları abartmayı seven markalarda kart doğal olarak ağırlaşacağından gerekebilir.
Kullanıyorum diyorum zaten, kartın sahibiyim :) Asus olan model var, 1080Ti'dan bile hacim olarak küçük. Yani gerekmiyor.

Geri
Yukarı