RTX 3080 Mh/s değerinin günden güne düşmesi

Merhabalar, yaklaşık olarak 11 gün önce PhoenixMiner ile Ethermine üzerinden kazım yapmaya başladım.

Bilgisayarımdaki donanımlar:
  • Ryzen 9 3900X
  • Gigabyte GeForce RTX 3080 vısıon OC
  • 2x16 GB 3200 MHz RAM.
Kullandığım ayarlar fotoğraftaki gibidir.

Eki Görüntüle 1050749

İlk başlarda 98-90 Mh/s arasında bir değer alıyordum. Daha sonra 80 Mh/s'ye düşmeye başladı (programı kapatıp yeniden açtığımda 96 Mh/s'lerden başlıyordu ve yine düşüyordu). GPU sıcaklığı da 48 derecede falan oluyor yani normalde 51-54 arasında oluyordu 90'larda kastığı zaman.

Ve bugün de 70 Mh/slere kadar düştü. 180W çalışıyor 48 derecede (normalde 210-230 Watt 51-54 derecede çalışıyordu).

Tüm ayarlarım ve her şeyim aynı, sürücüler güncel, bilgisayarda arka planda çalışan hiçbir şey yok (Discord, Spotify vb.).
Sizce bu sorun neden olmuş olabilir ve ne yapabilirim?
Gigabyte modellerinde bu sorun yaşanabiliyor.Backplate ile memory arasında thermal pad olmadığını söylüyorlar ama kendi kartınızı bi kontrol edin.Thermal pad olmadığı için memory bellekler aşırı ısınıyor ve kart kendini korumaya alıyor.Çözüm olarak Thermal pad sipariş edip kendiniz takabilirsiniz.

Gigabyte modellerinde bu sorun yaşanabiliyor.Backplate ile memory arasında thermal pad olmadığını söylüyorlar ama kendi kartınızı bi kontrol edin.Thermal pad olmadığı için memory bellekler aşırı ısınıyor ve kart kendini korumaya alıyor.Çözüm olarak Thermal pad sipariş edip kendiniz takabilirsiniz.
Bende de msi var hocam aynı durum var. Bu 3080 oluyor normal bence

Bende de 3080 Suprim X modeli var aynı şekilde mhs düşürüp W düşüyor sebebini anlamadım diğer 2 Suprim'de sorun yok fakat 1 tanesi böyle yapıyor daha 1 ay bile olmadı.

Bende de 3080 Suprim X modeli var aynı şekilde mhs düşürüp W düşüyor sebebini anlamadım diğer 2 Suprim'de sorun yok fakat 1 tanesi böyle yapıyor daha 1 ay bile olmadı.
Gigabyte ve msı modellerinde bu durum yaşanabiliyor.Kart üzerine thermal pad takarak sorunu çözebiliyorlar internette 3080 Thermal Throttling olarak araştırabilirsin.

merhabalar bende 2 adet msi rtx 3080 gaming z trio 1 adet msi rtx 3080 gaming x trio var. hiveos ta kullanıyorum.. sistemi ilk açtığımda 100 mhs civarında başlıyor sonra düşüyor.. bunu nasıl çözebilirim...

Dosya Ekleri

• mhs.jpg
    mhs.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 163
Ayarların yanlış Memory clock - 950 olmaz. O zaman o değerleri alman normal.

Ayrıca herkes Core hızını düşürür marifet gibi. Bunu mutlak sınıra çekmek daha doğru olur. 15 20W güç kazanırsınız. Eksi olduğu zaman sistem sürekli ihtiyaç duyduğu ana tetik alma eğiliminde olduğu için daha fazla güç tüketir.

Absolute Core ClockMemory ClockPower Limit
1080-11002000250

Değerlerini bu şekilde düzeltmelisiniz. Çok daha iyi sonuçlar alacaksınız...
merhabalar bende 2 adet msi rtx 3080 gaming z trio 1 adet msi rtx 3080 gaming x trio var. hiveos ta kullanıyorum.. sistemi ilk açtığımda 100 mhs civarında başlıyor sonra düşüyor.. bunu nasıl çözebilirim...
Nvidia için en iyi miner programı Trex miner . Sonra Gminer tavsiye ederim .
Core hızınızı 1080 yada 1100 yapar mısınız ?

Hangi havuzu kullanıyorsunuz . Ping sabitleme yaptınız mı ?

Test sonuçlarınızı paylaşın üzerinde tekrar düşünelim .

Ethetmine havuzunu kullanıyorum. Stratums üzerinden ping sabitleme yaptım.
Değerleri dediğiniz şekilde T-Rex miner ile yaptım. Sonuçlar ektedir.

mhs1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınız yeterli ise şöyle yapalım. Bende 3070'ler var onları 2650 de çalıştırıyorum. Afterburner'da 1000 demek hievos da 2000 demek. Yani sen şu an 1000 olarak OC yapmış durumdasın. Bu değeri kademeli olarak 2600 2800'e getirir misin?

1626103447339.png

Güç ile ilgili bir sıkıntı da olabilir tek karta düşürüp testler yaptın mı ?

bütün seçenekleri denedim fakat sonuç yine değişmedi. ilk açılışta 100 mh ile başlıyor hepsi 1 dk içerisinde 83 mhs 87 mhs 91 mhs ta sabitleniyor.

Özellikle araştırma yapacağım. Geriye sıcaklık ve anakart BIOS ayarları kalıyor. İlk zamanlarda aynı bu şekilde miydi? Yoksa zamanla bu düşüşler meydana gelmeye mi başladı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı