RTX 3080 Suprim X bellek sıcaklığı 106 derece

BBunny

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni almış olduğum RTX 3080 Suprim X model kartımın bellekleri çok ısınıyor.
FurMark'ta stress testi yaptığımda GPU'nun 64-67 derece aralığında gezdiğini görüyorum fakat GPU-Z üzerinde bellek sıcaklıkları yer yer 102 derecelere hatta 106 derecelere kadar çıkıyor.
Bu normal bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o dereceler bu kart için olması gerekenden yüksek, kartın termal bakımıni yapman gerekiyor. Kaliteli termal ped kullanırsan bellekler için maksimum 80-85 derecelere dusurebilirsin sıcaklıkları. Bende Gaming Z Trio modeli var, alüminyum plakalar ve termal macun kullanıyorum bellekler üstünde sıcaklık maksimum 80 derece.

Dostum o dereceler bu kart için olması gerekenden yüksek, kartın termal bakımıni yapman gerekiyor. Kaliteli termal ped kullanırsan bellekler için maksimum 80-85 derecelere dusurebilirsin sıcaklıkları. Bende Gaming Z Trio modeli var, alüminyum plakalar ve termal macun kullanıyorum bellekler üstünde sıcaklık maksimum 80 dere.

Kart FurMark testinde belleklerini çok ısıtıyor. Oyun oynarken o kadar olmuyor nedense. Rust oyununu tüm grafik ayarlarını fulleyip 4K çözünürlüğe aldığımda maximum 88 VRAM sıcaklığı görüyorum ama FurMark üzerinden 1080p veya herhangi bir çözünürlükte yüke soktuğumda VRAM'ler 102-106 dereceleri görüyor. İnternet üzerinde videolara baktım termal ped değişimi yapıldıktan sonra bir sıkıntı yapmıyor hatta ETH kazan birisi 81mh alırken termal pedi değiştirip OC yapıyor 102mh falan alıyor VRAM'ler 77 dereceyi geçmiyor. Termal ped siparişi verdim ama kartın üzerinde etiket var açarsam kartı garanti GG mi olacak? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı