RTX 3080 mining yaparken bellek sıcaklığı 110 derece

Denizozaltay

Hectopat
Yer
Muğla/Bodrum
Daha fazla  
Bilgisayar başında değilken günde 7 saat mininge bırakıyordum ve fan hızı %100 olduğu halde ekran kartı bellek sıcaklıklarının 110 dereceyi bulduğunu gördüm. Ekran kartı sıcaklığı 44 dereceyi görüyordu.
İnternette araştırdım ve bu sorunun termal pedleri değiştirince çözüleceğini gördüm ama bunu yaparsam kart garanti dışı kalıyormuş.
Sizce değiştirmem mantıklı mıdır? Yaklaşık 2 ay boyunca bu şekilde mining yaptım ve kartta bi sorun oluşmadı. Şimdilik mininge ara verdim. Bu şekilde günde 7 saat mining yapmaya devam edersem sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar başında değilken günde 7 saat mininge bırakıyordum ve fan hızı %100 olduğu halde ekran kartı bellek sıcaklıklarının 110 dereceyi bulduğunu gördüm. Ekran kartı sıcaklığı 44 dereceyi görüyordu.
İnternette araştırdım ve bu sorunun termal pedleri değiştirince çözüleceğini gördüm ama bunu yaparsam kart garanti dışı kalıyormuş.
Sizce değiştirmem mantıklı mıdır? Yaklaşık 2 ay boyunca bu şekilde mining yaptım ve kartta bir sorun oluşmadı. Şimdilik mininge ara verdim. Bu şekilde günde 7 saat mining yapmaya devam edersem sorun olur mu?

110 Derece çok fazla o kart için soğutmasını düzgün ayarlamanız gerekiyor. En fazla 75 derecelere gelmesi gerek.

110 Derece çok fazla o kart için soğutmasını düzgün ayarlamanız gerekiyor. En fazla 75 derecelere gelmesi gerek.
O dediğiniz sıcaklık 45'i görüyor zaten benim bahsettiğim belleklerin sıcaklığı. Çözümü biliyorum pedleri değiştirsem yaklaşık 85'e kadar düşecek fakat bunun için garanti dışı kalmasına değer mi?

Yaklaşık 5 aydır.

5 aylık kartın termal pedleri eskimez ki. İçindeki termal macun ve termal pedler kaliteli pedlerdir. Sen dışarıdan takdığın da orijinali gibi olmuyor. Bence değiştirme derim normal kullan derim yine de sen bilirsin.

Sizce değiştirmem mantıklı mıdır? Yaklaşık 2 ay boyunca bu şekilde mining yaptım ve kartta bi sorun oluşmadı. Şimdilik mininge ara verdim. Bu şekilde günde 7 saat mining yapmaya devam edersem sorun olur mu?
Hocam merak ettim, 7 saat ne kadar kazandırıyor?

Hocam merak ettim, 7 saat ne kadar kazandırıyor?
2 ile 4 dolar arası.
5 aylık kartın termal pedleri eskimez ki. İçindeki termal macun ve termal pedler kaliteli pedlerdir. Sen dışarıdan takdığın da orijinali gibi olmuyor. Bence değiştirme derim normal kullan derim yine de sen bilirsin.
Bence de öyle daha 5 aylıksa termal pedler o sıcaklık değerinin daha düşük olması lazımdı.
Araştırdım mining sırasında 3080 lerin bellek sıcaklığı bakın normal sıcaklık demiyorum normal sıcaklık 45 maalesef bu durumda bunun çözümüde bu pedleri değiştirmek.

2 ile 4 dolar arası.

Araştırdım mining sırasında 3080'lerin bellek sıcaklığı bakın normal sıcaklık demiyorum normal sıcaklık 45 maalesef bu durumda bunun çözümüde bu pedleri değiştirmek.

Siz bilirsiniz hocam. Umarım sorununuz çözülür. İçindeki termal macun ve pedler 2 yıldan fazla giderdi. Pedleri değiştirirken haliyle termal macunu da değiştirmeniz gerekiyor. Kasa açılıyor sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı