RTX 3080 mining yaparken bellek sıcaklığı 110 derece

@Denizozaltay haklısınız, biraz abarttım ama söz konusu mining olunca az bile dedim bence🙂
Ayrıca, iyi bir kasa 10-15 derece fark ettirir. 10-15 derece de az değilş sonuçta.

Mining yaparken kasanın kapağını açıyorum. Bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin kasanın kapağını açmam olabilecek en iyi hava akışını sağlamaz mı?

Kasanın kapağını açmak odadaki sıcaktan etkilenme riski çok yüksek oluyor. Kasanın kapalı olması ve fanlarının olması içerdeki sıcak havayı dışarıya atmasına yarıyor.

@Denizozaltay hayır, sağlamaz. Hava sikülasyonu kasa kapağı açıkken değil kapalıyken çok iyi yapılır.
Sizin kasada durum çok vahim....
Özellikle de CPU soğutucu radyatörünü öne koymanız durumu daha da kötüleştirmiş. Ama eğer CPU radyatörünü üste yerleştirip önden de tam hava akışını sağlarsanız çok daha iyi olacaktır.

@Denizozaltay hayır, sağlamaz. Hava sikülasyonu kasa kapağı açıkken değil kapalıyken çok iyi yapılır.
Sizin kasada durum çok vahim....
Özellikle de CPU soğutucu radyatörünü öne koymanız durumu daha da kötüleştirmiş. Ama eğer CPU radyatörünü üste yerleştirip önden de tam hava akışını sağlarsanız çok daha iyi olacaktır.
Kasayı direk hazır sistem olarak almam gerekti en uygun öyle alabildim İtopya'dan ve bana sundukları 2 kasa vardı biri bu diğer H710i idi arada 500 TL fark vardı bende bu yüzden H510 u seçtim.
Öne isteyerek koymadım o şekilde monte edilmiş değiştirmeyi denediğimde de mümkün olmadığını gördüm.
Açık sistemle benim sistemdeki ısı farkı yaklaşık 8 derece falan benim sistemin kapağını açınca da 6 derece daha serin çalışıyor bu bu kadar vahim denilebilecek bir durum mu?

@Denizozaltay radyatörü kasanın tavanına (üste) koyabilirseniz farkı görürsunüz. Size lazım olan - (eksi) 15-20 derece. Bu sayede sağlarsınız.
Kasanın yapısından dolayı takamıyorum. Takmamın da en fazla 110 u 100 yapıcağını düşünüyorum internette araştırdım bu sorunu 3080 ile mining yapan heskes yaşamış ve çözümün termal ped değişikliğinde bulduğunu söylüyorlar sizin aksinize. Attığım videoda ise adam aynı sorunu yaşıyor pedleri değiştirdiğinde ise düzeliyor benle aynı model kartı kullanıyor. Siz hala sorun çözülmez diyorsunuz.

Kasanın yapısından dolayı takamıyorum. Takmamın da en fazla 110 u 100 yapıcağını düşünüyorum internette araştırdım bu sorunu 3080 ile mining yapan heskes yaşamış ve çözümün termal ped değişikliğinde bulduğunu söylüyorlar sizin aksinize. Attığım videoda ise adam aynı sorunu yaşıyor pedleri değiştirdiğinde ise düzeliyor benle aynı model kartı kullanıyor. Siz hala sorun çözülmez diyorsunuz.
Hocam bu işe niyetliyseniz o zaman değiştirin.

Geri
Yukarı