RTX 3080 mining yaparken bellek sıcaklığı 110 derece

Siz bilirsiniz hocam. Umarım sorununuz çözülür. İçindeki termal macun ve pedler 2 yıldan fazla giderdi. Pedleri değiştirirken haliyle termal macunu da değiştirmeniz gerekiyor. Kasa açılıyor sonuçta.
Bana tek dezavantajı garantinin gitmesi sanırım mining yapmak garanti götürüyormuş emin değilim çoktan garantim gitti sanırım.

@Denizozaltay RAM'lerin GPU'dan çok daha fazla ısınmasının sebebi, hava sirkülasyonun kötü olmasındandır. Kartı kullandığınız ortam nasıl?

Mining yaptığınızı kanıtlayamazlar, haliyle kartınızı garanti dışı bırakamazlar.

Alttaki makalede kabaca "Oyun esnasındaki bu 102 dereceye kadar çıkan sıcaklık değerleri bizi endişelendirse de uzun vadede ne gibi etkilerinin olacağı açık değil. NVIDIA oyunlarda 100 dereceye kadar tolere etse de 7/24 100-110 derecelerde mining yapmak ileride kart arızalarına sebep olabilir." diyor. İngilizce biliyorsan bi' oku, kısa zaten.

Mining yaptığınızı kanıtlayamazlar, haliyle kartınızı garanti dışı bırakamazlar.
Bahsedilen garanti muhabbeti termal pad değişimi için.

@Denizozaltay RAM'lerin GPU'dan çok daha fazla ısınmasının sebebi, hava sirkülasyonun kötü olmasındandır. Kartı kullandığınız ortam nasıl?
Kasanın kapağını açıp olabilecek en iyi hava akışını sağladığımda da bellek sıcaklığı maks 104 e düşüyor.
Benim sorum termal ped leri değiştirip garanti dışı bırakmalı mıyım?
Alttaki makalede kabaca "Oyun esnasındaki bu 102 dereceye kadar çıkan sıcaklık değerleri bizi endişelendirse de uzun vadede ne gibi etkilerinin olacağı açık değil. NVIDIA oyunlarda 100 dereceye kadar tolere etse de 7/24 100-110 derecelerde mining yapmak ileride kart arızalarına sebep olabilir." diyor. İngilizce biliyorsan bi' oku, kısa zaten.

Bahsedilen garanti muhabbeti termal pad değişimi için.
Evet bunu okumuştum zaten o yüzden miningi bıraktım. Merak ettiğim mining yapabilmek için ternal pedleri değiştirmel miyim? Garanti gitmesine değer mi?

Kasanın kapağını açıp olabilecek en iyi hava akışını sağladığımda da bellek sıcaklığı maks 104 e düşüyor.
Benim sorum termal ped leri değiştirip garanti dışı bırakmalı mıyım?
Tahmin ettiğim gibi, kasanızın hava sirkülasyonu iyi değil. RAM'lerin aşırı ısınması da bu yüzden. Siz hangi kasayı kullanıyorsunuz? Bir bakalım, o sıcaklıkları 85-90'lara düşürmek mümkün olabilir.

Daha bir kaç aylık kartın pedlerini değiştirmek bir şey değiştirmeyecek ayrıca.

Daha bir kaç aylık kartın pedlerini değiştirmek bir şey değiştirmeyecek ayrıca.
Bu sorunu bir tek ben yaşamamışım 3080 alıp madencilik yapan herkes bu sorunu yaşıyor çözümüde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda gösterildiği gibi pedleri değiştirmek ilk ve son sıcaklık farklarına bakabilirsin kasayla bir alakası yok. Benim sorum günde 2-4 dolar arası kazanmaya devam etmek için garanti dışı kalmasına değer mi?

@Denizozaltay siz bilirsiniz, ben yine de bir şey değişmeyecek diyorum. Çünkü dediğim gibi, pedleriniz çok yeni. Bu kadar kısa sürede özelliklerini yetirecek kadar kalitesiz olduklarını pek sanmıyorum.
''2-4 dolar için garantiyi bozmaya değer mi?'' Sorusuna, değmez diyorum. Nihayetince elinizdeki çok pahalı bir kart.
Bana kasanızı bir görselini atabilir misiniz?

@Denizozaltay siz bilirsiniz, ben yine de bir şey değişmeyecek diyorum. Çünkü dediğim gibi, pedleriniz çok yeni. Bu kadar kısa sürede özelliklerini yetirecek kadar kalitesiz olduklarını pek sanmıyorum.
''2-4 dolar için garantiyi bozmaya değer mi?'' Sorusuna, değmez diyorum. Nihayetince elinizdeki çok pahalı bir kart.
Bana kasanızı bir görselini atabilir misiniz?

NZXT H510 ELITE​

20210830_180447.jpg

Değmez bence de sıfır bir kart ve içindeki pedler ve macunlar kaliteli.
Madem kaliteli 3080 veya 3090 alıp mining yapan herkes de niye aynı sorun var?

Geri
Yukarı